Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung 980 Pro SSD, Önümüzdeki Aylarda Satışa Sunulabilir

0 10

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayarlarımızda bulunan hantal mekanik diskler, alanını uzun ömürlü ve epey yüksek performans vadeden SSD’lere bırakmış durumda. Gelişen üretim aşamalarının katmış olduğu üretimde küçülme, SSD’ler üzerinde de olumlu bir tesir yarattı.  

M.2 NVMe SSD’lerin günümüzde son kullanıcılar tarafından çok tercih edilmesinin sebebi; boyutu ve sunduğu performans. Büyük kardeşlerine nazaran fiyatının daha yüksek olduğunu bildiğimiz bu SSD'ler, yenilenen teknolojiyle farklı boyutlara çıkmış durumda. 

Samsung 980 Pro, ağustos ayında piyasaya sürülebilir:

En büyük SSD üreticilerinden biri olan Samsung, yılın başındaki CES 2020 fuarında yeni nesil 980 Pro adındaki SSD’sini duyurmuştu. Şimdi piyasaya sürülmemiş SSD’nin, ortaya çıkan datalara göre yakın devranda satışa sunulabileceğini söyleyelim. Tam adıyla Samsung 980 PRO M.2 NVMe SSD, şirketin sunduğu birinci 4. nesil SSD olma unvanına sahip olacak üzere gözüküyor.  

4. neslin sunmuş olduğu performans artışıyla SSD, 6.500 MB/sn yazma ve 5.000 MB/sn okuma suratlarına sahip. Bunun, yüksek okuma ve yazma suratlarıyla birlikte, piyasadaki en güçlü SSD’lerden biri olacağını belirtelim. Birden çokça depolama seçeneğiyle birlikte gelecek 980 Pro, 250 GB ile 1 TB arasında kapasite varyasyonlarını bünyesinde bulunduracak. 

Samsung, ürettiği Pro sınıfı SSD’lerinde şimdiye kadar daima 2 bit MLC teknolojisini kullanmıştı. Koldaki öteki SSD üreticilerinin kullandığı 3 bit TLC NAND teknolojisini tercih etmeyen şirketin SSD’lerinde hangi teknolojiyi kullanacağını bilmiyoruz. 970 EVO adlı SSD’si üzerinde iyileştirmeler yapan şirket, SSD’yi 970 EVO Plus olarak tekrar tanıtmıştı. Tanıtıldığı vakit hangi teknolojiyi kullanacağı hakkında rastgele bir açıklama yapmayan şirket, denetim ünitesi olarak ne kullandığı malumatını de şimdi paylaşmış değil. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.