Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung, Galaxy Book S’te Intel Kullandığını Doğruladı

0 24

Samsung'un başarılı bilgisayar serisi Galaxy Book S'in yeni modeli yakın vakitte seriye katılacak. Bu yeni cihazla alakalı şimdi çok ziyade haber ortaya çıkmamışken Samsung Kanada, cihazın Intel işlemci kullandığını yanlışlıkla doğruladı. NP767XCM-K01CA model numarasına sahip cihazın yanlışlıkla doğrulanmasıysa birçok teknoloji tutkununun ilgisini çekti. 

Cihazın yanlışlıkla doğrulanmasıyla birlikte bir merak edilen özellik daha ortaya çıktı. Bu cihaz, şimdi duyurulmamış olan Lakefield serisinden Intel i5 işlemciyi içerisinde barındırıyor. İşlemcinin şimdi duyurulmamış olması, bu cihazın Lakefield serisini kullanan birinci cihaz olabileceğini akıllara getiriyor. Ayrıca bu erken listeleme, Samsung'un bu cihazda küresel bir gaye edindiğini de ortaya koyuyor.

Serideki birinci x86 tabanlı model:

Samsung Kanada'nın yaptığı bu erken listelemeyle bu yeni modelin, serinin öteki cihazlarında olduğu gibi 13,3 inç Full HD ekrana sahip olduğu ortaya çıktı. Intel Core i5-L16G7 işlemciyle birlikte 8 GB RAM ve 42 Wh bataryaya sahip cihaz, bu cepheleriyle seriden bir ölçü ayrılıyor diyebiliriz. x86 tabanlı yeni Galaxy Book S'in ARM tabanlı başka modellere nazaran daha az verimli olacağı öngörülüyor.

Pil ömründe düşüş fark edildi:

Samsung'un bu yeni cihazının belirtilen pil ömründe de gözle görülür bir düşüş kelam konusu. Öbür modellerde 25 saatlik pil ömrü olacağı belirtilirken bu cihazda bu müddet 17 saate kadar düşmüş durumda. Samsung'un bu müddetleri hesaplarken yalnızca medya izlemeyi göz önüne aldığını da düşünürsek etkili bir tasarrufla cihazın pil ömrü 17 saatin de bir oldukça altına inebilir.

Yeni model, bazı hususlarda seriden ayrılsa da yine de dış görünüş açısından vesair modellere olan benzerliği açıkça seçilebiliyor. Çift USB-C girişi, Bluetooth 5.0 ve microSD desteği de bu cihazda noktasını almış durumda. Başkaca Galaxy Book S serisinde alışılmış hâle gelen güç tuşunun içine yerleştirilmiş parmak izi okuyucu yeni modelde de unutulmamış.

Mercury Gray ve Earthy Gold renk seçenekleri bulunacak olan cihazı almaya karar veren kullanıcılar, 256 GB ve 512 GB depolama arasında seçim yapacaklar. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.