Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy Fold 2’nin Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

0 10

Samsung, geçtiğimiz yılın şubat ayında birinci katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u çıkarmıştı. Cihazın münhasıran ekranın yaşadığı problemler; menteşe mekanizması ve tasarım tercihlerinin tekrar sorgulanmasına sebep olmuştu. Şirketin bu cürümlerden ders alıp almadığını ise ağustos ayında duyurulacağı düşünülen Galaxy Fold 2 ile göreceğiz.

Samsung’un bu sene çıkardığı ve Galaxy Fold’a nazaran farklı bir dizayna sahip olan katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip’in akabinde çıkaracağı 2. katlanabilir telefonu Galaxy Fold 2’ye dair birtakım özellikler ortaya çıktı. Evet Galaxy Fold 2'den gelen malumatlar neler, gelin daima birlikte bakalım.

Samsung Galaxy Fold 2 donanım özellikleri:

Galaxy Fold 2’nin katlanmamış ekranının boyutu, evvelki telefondaki ekran boyutu olan 7,3 inçten 7,7 inçe çıkacak. 2213 x 1689 çözünürlüğe sahip olacak olan yeni nesil Galaxy Fold, 120 Hz ekran yenileme suratına sahip olacak. Bir öteki yenilikse birinci nesil Galaxy Fold’da şikâyet edilen kapak ekranında yaşanacak. Galaxy Fold 2’nin kapağında bulunan ekranın boyutu 4,6 inçten 6,23 inçe çıkacak. Bu ekranın çözünürlüğü de 2267 x 819 olacak.

Telefonun kapağında taraf alan bu ekranın yenileme suratı 60 Hz olacak ki batarya ömrünün korunması açısından bu türlü bir sınırlamaya gitmenin mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın hem katlanabilir ekranında hem de kapakta nokta alan ekranında delikli ekran dizaynları kullanılacak.

Samsung, Galaxy Fold 2’nin katlanabilir ekranını korumak için Galaxy Z Flip’te de kullanılan Ultra İnce Cam teknolojisini kullanacak. Samsung’un Galaxy Fold 2’de hangi işlemciyi kullanacağına dair şimdi net bir haber bulunmuyor lakin Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisini kullanması olası ki bu sene o işlemci Snapdragon 865. Doğal şirket, telefonun fiyatını biraz daha düşürmek için Snapdragon 765 işlemciyi de kullanabilir.

ETNew’de nokta alan habere nazaran Güney Koreli teknoloji devinin Galaxy Fold 2’den satış beklentisi piyasada kaldığı vade boyunca 3 milyon. Sizce Samsung, Galaxy Fold 2 ile bu satış rakamına ulaşabilir mi?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.