Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy M01’in Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

0 19

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un mahsusen de akıllı telefon kategorisindeki eser gamı bir epey geniş. Şirket, amiral gemisi telefonlarının yanı sıra düşük ve orta bütçeli tüketiciler için de çeşit çeşit akıllı telefonlar üretiyor. Şirketin bu bağlamda nispeten ucuz olan akıllı telefon serilerinden bir tanesi de “Galaxy M” serisi. Velev şirketin bir vadedir serinin en alt modeli olacak Galaxy M01 isimli bir cihaz üzerinde çalıştığı da biliniyordu ve artık bu telefonun teknik özellikleri sızdırıldı.

Samsung'un Galaxy M serisi, daha çok bütçe dostu cihazlar olarak önümüze çıkıyor. Binaenaleyh Galaxy M01 de bu kategoride nokta alıyor ve teknik özellikler açısından büyük  bir beklentinizin olmaması gerekiyor. Aslında sızdırılan özellikler de Galaxy M01'in tam bir mütenasip fiyatlı eser olacağını ortaya koyuyor. Dilerseniz acilen, Galaxy M01'in sızdırılan teknik özelliklerine yakından bakalım.

Sızdırılan haberler, Galaxy M01'in Galaxy A01'e çok benzeyeceğini ortaya koyuyor

Sızdırılan haberlere nazaran Samsung Galaxy M01, 5.71 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Üst sınıf telefonlara nazaran oldukça kalın çerçevelerle gelecek olan cihazın V formunda bir çentiği bulunacak ve bu çentik, f/2.0 diyafram açıklığında 5 MP ön kamerayı barındıracak. Tüm bunlara ek olarak Galaxy M01'in ekranı, tüketicilere HD+ çözünürlük sunacak.

Samsung Galaxy M01'in Snapdragon 439'dan güç alacağı da sızdırılan haberler arasında. Ayrıyeten bu telefon 3 GB RAM ve 32 GB da depolama meydanına sahip olacak. Tüketiciler, bu sonlu depolama yerini genişletebilmek için microSD kart kullanabilecekler. Elhasıl Galaxy M01, son nokta kolay bir akıllı telefon olarak önümüze çıkacak.

Telefonun sızdırılan malumatları arasında art kamera özellikleri de bulunuyor. Edinilen haberlere nazaran Galaxy M01, f/2.0 diyafram açıklığındaki 13 MP ana kamera ve tekrar f/2.0 diyafram açıklığındaki 2 MP derinlik kamerası ile birlikte gelecek. Tüm bunlara ek olarak giriş seviye tabirini tam manasıyla karşılayacak olan Galaxy M01'in 4.000 mAh kapasiteli büyük denebilecek bataryası olacak. Bu batarya, süratli şarj desteğiyle gelmeyecek.

Samsung Galaxy M01 teknik özellikleri (sızıntı)

  • Ekran: 5.71 inç TFT, HD+ (720 x 1.560 piksel)
  • İşlemci: Snapdragon 439
  • RAM: 3 GB
  • Depolama Ortamı: 32 GB (microSD desteği mevcut)
  • Ön Kamera: 5 MP (f/2.0)
  • Art Kamera: 13 MP (f/2.0) + 2 MP (f/2.0)
  • Batarya: 4.000 mAh (5 watt şarj)
  • İşletim Sistemi: Android 10 (One UI)

Samsung Galaxy M01'in fiyatlandırması ile ilgili hiçbir haber sahibi değiliz. Argümanlara göre Samsung, bu akıllı telefonunu haziran ayının birinci haftasında tüketicilerle buluşturacak. Bu sav ne kadar gerçek olur bilinmez lakin telefonun fiyatının da tanıtımla birlikte açığa çıkacağını açıkça tabir edebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.