Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy M51 Geekbench’te Ortaya Çıktı

0 13

Güney Koreli telefon üreticisi Samsung, çeşitli telefon serileriyle farklı bütçelere hitap etmeyi başarıyor. Amiral gemisi serilerin yanı sıra daha düşük bütçeli telefonları da piyasaya süren şirket, artık de Galaxy M serisine yeni bir üye kazandırmayı planlıyor. Şirketin Galaxy M51 olarak isimlendirdiği yeni telefon, şimdi açıklanmamış olmasına karşın Geekbench platformunda ortaya çıktı.

SM-M515F model numarasını taşıyan Galaxy M51, Geekbench'te test sonuçlarıyla birlikte fark edildi. Telefonun tek çekirdekli ve çok çekirdekli performans testleriyle birlikte kimi özellikleri de bu formda açığa çıkmış oldu. Kutudan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak olan telefon, tek çekirdekli performans testinden 546 puan alırken çok çekirdekli performans testinden 1.784 puan almayı başardı.

Galaxy M51 gücünü Snapdragon 675'ten alacak::

Samsung'un yeni modeli Galaxy M51, Qualcomm Snapdragon 675 işlemci tarafından güçlendirilecek. 8 çekirdeğe sahip bu işlemci, 1,80 GHz'lik taban frekansına sahip olarak tasarlanmış. Snapdragon 675 işlemciye 8 GB bedelindeki RAM eşlik edecek. RAM ve işlemci dışındaki gayri özellikleri şimdi ortaya çıkmayan telefonun yakın vakit içerisinde raflardaki mahallini alması bekleniyor.

Daha evvel ortaya çıkanlara göre Galaxy M51, 64 MP pahasındaki ana kamerasıyla kullanıcıların beğenisine sunulacak. Şimdilik telefon hakkında bildiklerimiz bunlarla hudutlu olsa da telefonun Geekbench'te görüldüğü göz önüne alınırsa öteki özelliklerin ortaya çıkmasının yakın olduğunu söyleyebiliriz. Yeni özellikler açıklandığı hengam sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Samsung'un Galaxy M serisi çerçevesinde ürettiği bir vesair telefon olan Galaxy M31'in parmak izi okuyucusu ekranın içinde mahal alıyordu. Telefonların misal özelliklere sahip olduğunu düşünürsek aynı halde Galaxy M51'in de ekranın içinde bulunan parmak izi okuyucusuna sahip olmasını bekleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.