Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy S20+’ın DxOmark Ses Puanı Ayan Oldu

0 17

Daha çok akıllı telefon kamera incelemeleriyle tanınan DxOMark, bir müddettir cihazların ses kalitelerini de mercek altına alıyor ve son olarak Samsung’un amiral gemisi serisi Galaxy S20’nin ortanca üyesi Galaxy S20+’ın ses donanımlarını ve kalitesini inceledi. DxOMark değerlendirmesi, Galaxy S20+’ın ses performansının rakiplerinin gerisinde kaldığını gösteriyor.

DxOMark’ın ses testlerinde akıllı telefonların dahili hoparlörlerinin ses oynatma performansı ile birlikte telefonların mikrofonlarının ses kaydetme performansları inceleniyor. Samsung’un bu yıl ki amiral gemisi telefonlarından Galaxy S20+’ın da ses performansı bu kriterlerle incelendi. 

Samsung Galaxy S20+ DxOmark ses puanı

Galaxy S20+’ın ses oynatma performansına bakıldığında telefonun ahizesinin yeterli dengelenmiş orta menzile sahip tiz bir ses seviyesine sahip olduğu görülüyor. Telefonun stereo kanalları arasındaki denge fark edilebilir seviyedeyken, cihazın hoparlörlerinden gelen ses bastan oldukça mahrum. DxOMark, Galaxy S20+’ın maksimum ses yüksekliğindeki yüksek frekanslı reaksiyonun oyun deneyimini bozduğunu belirtiyor. 

DxOmark, yeni amiral gemisi Galaxy S20+’ın ses kayıt performansını ses oynatma performansından çok daha düzgün görünüyor. Galaxy S20+ tona nazaran ses kayıt performansında net ve anlaşılır sesler kaydedebiliyor. Galaxy S20+’ın mikrofonlarının sesleri canlı ve âlâ korunmuş formda kaydettiği görülüyor. Galaxy S20+’ın ses kayıt konusunda tek eksisi kayıtların ses seviyesinde de ortaya çıkıyor.

Galaxy S20+, ses performansı konusunda rakiplerinin gerisinde kaldı

Galaxy S20+, DxOMark’ın ses testinde yekunda 66 puan alabildi. 66 puan, cihazın DxOMark listesinde pek düzgün iç açıcı bir sırada yan alamamasına neden oluyor. Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonlardan Galaxy Note 10+ da DxOMark’ın ses testinden 66 puan almıştı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.