Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy S9 ve Note 9’da Bixby Routines Olmayacak

0 11

Geçtiğimiz ay içinde Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serisi için yayınlanan One UI 2.1 güncellemesinin Galaxy Note 9 ve Galaxy S9'a da gelip gelmeyeceği uzun bir mühlet tartışılmıştı. Neyse ki, kullanıcıların korktuğu olmadı ve yeni arayüzün kelam konusu cihazlar için de geliştirileceği doğrulandı.

One UI 2.1 güncellemesi için elimizde şimdi resmi bir çıkış tarihi yok ama bu ayın başlarında basına yansıyan çeşitli haberler, haziran ayını işaret ediyordu. Birinci etapta Güney Kore’deki kullanıcılar için yayınlanması beklenen güncelleme, temmuz yahut ağustos ayları üzere de gayri memleketlere sunulacak. Gelgelelim bu haberin şimdilik spekülasyondan ibaret olduğunu bir defa daha hatırlatmış olalım.

Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için yayınlanacak One UI 2.1 güncellemesi için bekleyiş sürüyor

Bildiğiniz üzere One UI 2.1 güncellemesi ile Galaxy S20 serisinin birtakım kıymetli özellikleri Galaxy S10 ve Galaxy Note 10’lara da gelmişti. Artık Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 sahipleri de tıpkı özellikleri kendi cihazlarında görmeyi umuyor. Ne var ki, SamMobile’ın aktardığı haberlere nazaran güncellemede Galaxy S9 ve Note9 için önemli bir özellik eksik olacak: Bixby Routines.

Bixby Routines, birinci sefer geçtiğimiz yıl Galaxy S10 ailesi ile birlikte tanıtılmıştı. Galaxy ayarlarında Gelişmiş Özellikler altında bulunan özellik, rutinlerinizi öğreniyor ve tıpkı vazifeler ve işleri tekrarlamaya hengam harcamak zorunda kalmamanız için otomatik bir vazife rutini öneriyor. 

Örneğin, cihazınızı şarja taktığınızda Always On Display (Daima Açık Ekran) özelliğinin otomatikman açılması için bir Bixby Rutini ayarlayabilirsiniz. Ya da Galeri pratiğini açtığınızda ekranın otomatik olarak yatay moda geçmesini sağlayabilirsiniz. Elhasıl bu özellik ile Bixby'ye 'Şu olduğunda bu olsun' üzere sabit komutlar kaydedebiliyorsunuz.

Bixby Routines, kullanıcıların yapmak istediklerini öğrenmek ve uygulamak için hayli bellek gücü kullanıyor. Bu da, cihazların performanslarını etkileyebiliyor. Samsung’un Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için yayınlayacağı One UI 2.1 güncellemesinde bu özelliği kırpmasının nedeni, daha uygun bir performans sağlamak istemesi olabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.