Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy Tab S7 Konsept Tasarım (Video)

0 17

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un “Galaxy Tab S7” olarak isimlendirilecek yeni bir tablet modeli üzerinde çalıştığı bir vadedir konuşuluyor. Şirket, bugüne kadar bu hususa hiç değinmemiş olsa da yaşanan sızıntılar, bu tabletle kısa bir mühlet sonra tanışacağımızı gösteriyor. Kısa mühlet evvel paylaşılan bir konsept tasarım ile Galaxy Tab S7'nin dizaynını gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz devirlerde sızdırılan birtakım malumatlar, Galaxy Tab S7'nin alışılagelmiş boyutlu versiyonunun 11 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olduğunu açığa çıkarmıştı. Bu durum Samsung'un, yeni tabletiyle 2020 model iPad Pro'ya önemli bir rakip olacağını ortaya koyuyordu. Artık ise Samsung'dan sızdırılan teknik çizimler, cihazın 3 boyutlu bir konsept dizaynının oluşturulmasını sağladı. Görünüşe nazaran Galaxy Tab S7, tasarım açısından pek de devrimsel bir yenilik sunmayacak.

Samsung Galaxy Tab S7 işte bu türlü görünecek

Samsung, tablet kesiminin oyun kurucularından bir tanesi. Şirket, piyasaya sürdüğü amiral gemisi tabletlerle tüketicileri etkilemeyi ve ön plana çıkmayı başarıyor. Lakin Samsung'dan sızdırılan render görseller, Galaxy Tab S7'nin Galaxy Tab S6 ile neredeyse tıpkı dizayna sahip olacağını ortaya koyuyor. Şayet Galaxy Tab S6'nın dizaynından hoşlanmadıysanız, Galaxy Tab S7'nin de sizi pek tatmin etmeyeceğini söyleyebiliriz.

Sızdırılan haberlere nazaran Galaxy Tab S7, 253.7 mm uzunlukta olacak. Bu uzunluk, tabletin iPad Pro'ya kıyasla önemli mealde uzun olacağını ortaya koyuyor. Başkaca tabletin genişliği de Galaxy Tab S6'ya nazaran yüksek olacak ama bu genişlik, 2020 model iPad Pro'yu geçmeyecek. Tüm bunlara ek olarak Samsung Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S6'ya nazaran biraz daha kalın olacak. Bu detay, geçtiğimiz periyotlarda ortaya atılan 7.760 mAh'lık batarya argümanını doğrular nitelikte.

Galaxy Tab S7'nin render görsellerinde taraf alan öteki bir detay ise bu tabletin kamera kurulumunun iki kamera ve bir de LED flaştan olacağını ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy Tab S7 donanım olarak neler vadediyor?

Samsung'un yeni tabletinin dizaynını bir kenara bırakırsak, bu tabletin önemli manada güçlü olacağını söyleyebiliriz. Şayet rastgele bir sürpriz yaşanmaz ise Galaxy Tab S7, Snapdragon 865 işlemciden güç alacak ve bu gücü, 8 GB RAM ve 128 GB depolama ortamı kombinasyonuyla destekleyecek. Ayrıyeten bu tabletin yan tarafında bir parmak izi okuyucu sensörü bulunacak ve Galaxy Tab S7'nin 5G destekli sürümü de bulunacak.

Samsung Galaxy Tab S7'nin fiyatı şu an için bilinmiyor. Lakin beklentiler, bu tabletin Wi-Fi destekli giriş seviye varyantının fiyatının 650 dolar (yaklaşık 4.450 TL + vergiler) olacağı cihetinde. Fakat sonuncu fiyat, elbette Samsung'un yapacağı açıklamalarla gün yüzüne çıkmış olacak.

Samsung Galaxy Tab S7'nin teknik çizimlere dayanan konsept tasarım görüntüsü

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.