Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy Watch 2 Fizikî Bir Çerçeveye Sahip Olacak

0 18

Geçtiğimiz sene Samsung, çıkartmış olduğu iki yeni akıllı saat modeli Galaxy Watch Active ve Galaxy Watch Active 2'yi piyasa sürmüştü. Bu iki akıllı saat modelinde de fizikî bir çerçeve (bezel) yanına sanal bir çerçeve bulunuyordu. Samsung Mobile tarafından gelen yeni haberlere nazaran, Samsung'un yeni tasarladığı şimdi ismi tam olarak katılaşmadığı için Galaxy Watch 2 olarak bilinen yeni akıllı saat modelinde döndürülebilir fizikî bir çerçeve bulunacak. 

Bu döndürülebilir 'bezel' olarak isimlendirilen çerçeve ise, genellikle dalgıçlar yahut doktorlar makul meslek kümelerinin daha kolay vakit tutması için geliştirilmiş mekanik bir aksam olarak isimlendirilebilir. Her ne kadar akıllı saat içerisinde bulunan yazılım sayesinde hengam tutma süreci çok basitçe halledilebilecek bir şey olsa da Samsung, bu  saat tutkunlarının çok sevdiği fizikî çerçeveyi akıllı saat dizaynına ekleyerek, hâlâ analog saat kullanan kesite de hitap etmeye çalışacak diyebiliriz.

Samsung Galaxy Watch 2'nin ortaya çıkan özellikleri:

Amerika Birleşik Muhabere Kurulu'ndan edilen haberlere nazaran Galaxy Watch 2, 45 mm boyutunda kadranı ile 44 mm Galaxy Watch Active 2 ile 46 mm olan Galaxy Watch dizaynlarının tam ortasında yan alacak. Başkaca ortaya çıkan gayri bir detaya nazaran, Samsung bu yeni akıllı saatini külliyen titanyumdan üretecek. Bu da, alışılagelmiş olarak alüminyum yahut paslanmaz çelikten üretilen saatlere nazaran daha maliyetli bir üretim olacak. Bu bağlamda, hem analog ve akıllı saat dizaynını birleştirmesi hem de külliyen titanyumdan yapılacak olması münasebetiyle Galaxy Watch 2'nin, Samsung'un başka akıllı saatlerine nazaran daha yüksek bir fiyata sahip olacağını düşünebiliriz.

Yeni akıllı saat serisinin bu yıl Ağustos ayında, Galaxy Note 20 serisi, Galaxy Fold 2, Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ üzere Samsung'un yeni akıllı telefon modelleriyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.