Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy Z Flip DxOmark Ön Kamera Puanı

0 15

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, şubat ayında düzenlediği bir aktiflikle 2020 yılındaki birinci amiral gemisi telefon ailesi Galaxy S20'yi duyurdu. Fakat şirket, düzenlediği bu aktiflik kapsamında yeni amiral gemisi telefonlarının yanı sıra katlanabilir ekranlı 2. telefonu Galaxy Z Flip'i de duyurdu.

Samsung Galaxy Z Flip, 6.7 inç AMOLED ekrana, Snapdragon 855+ işlemciye, 8 GB RAM'e, 256 GB depolama yerine, 10 MP ön kameraya ve 12 MP'lik de iki adet art kameraya sahipti. Fakat telefonun katlanabilir yapısı tüm bunların önüne geçmişti.

DxOMark ekibi, Samsung Galaxy Z Flip'in ön kamerasının nasıl bir deneyim sunduğunu test edebilmek için iç ve dış ortamda 1.500'den çokça fotoğraf ve 2 saatten uzun medya çekimi yaptı. Yapılan çalışmaların sonucunda da Galaxy Z Flip'in genel ön kamera performansı ortaya çıktı. DxOMark ekibi, Galaxy Z Flip'e yalnızca 83 puan verdi.

Samsung Galaxy Z Flip DxOmark Ön Kamera Puanı

DxOMark, Galaxy Z Flip'in ön kamerasının fotoğraf çekim yeteneğine 82, medya çekim yeteneğine ise 86 puan veriyor. Tüm bu puanlar bir araya geldiğinde ise 83 puanlık en son sonuç ortaya çıkıyor. Bu puan, Galaxy Z Flip'in Samsung'un orta segment yeni telefonu Galaxy A71 ve Apple'ın iPhone XS Max modeliyle tıpkı performansta bir ön kameraya sahip olduğunu ortaya koyuyor.

DxOMark ekibinin mevzuyla ilgili açıklamalarında, Galaxy Z Flip'in neredeyse her türlü ortam çekiminde orta halli performans sunduğu söyleniyor. Platformun tezine nazaran kontrast sürekli sabit ve gün ışığında ise çekimlerde kimi sararmalar oluyormuş. Başkaca telefonun ön kamerasındaki pozlama, odaklama, doku ve bokeh yeteneklerinin de Galaxy S20 Ultra üzere amiral gemisi modellerin altında kaldığı belirtiliyor.

Samsung Galaxy Z Flip'in ön kamerası ile çekilmiş olan bir fotoğraf

DxOMark'a nazaran Galaxy Z Flip'in ön kamerası, yeterli ortam koşullarında bile bekleneni vermiyor. Platform, katlanabilir ekranlı bu akıllı telefonun gün ışığı altında bile ayrıntıları gösteremediğini söylüyor. Başkaca bilhassa özçekim sırasında bu kameranın yerinde kalitede pozlama yapamadığı söz ediliyor ve ten rengi konusunda da isteneni veremiyor.

Galaxy Z Flip'in ön kamerasının medya çekim özelliği ile ilgili de konuşan platform yetkilileri, telefonun dış ortamda iyi olduğunu gelgelelim iç ortamda çekilen 4K medyaların kimi nesne detaylarını kaçırdığını söylüyor. Başkaca çok yakın ve çok uzaktaki nesnelerde de detaylar kayboluyormuş. Başkaca DxOMark ekibi, bu akıllı telefonun hareketli nesneleri kaydederken ufak tefek meseleler yaşadığını ileri sürüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.