Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Galaxy’lerde Karanlık Mod Kusuru Var

0 31

Samsung’un Galaxy akılı telefonları, münhasıran yazılım kelam konusu olduğunda her vakit beğenilmiştir. Piyasadaki Android arayüzlerde en düzgünler arasında gösterilen One UI, her ne kadar pek çok bilhassa gelse de son devirlerde sık sık problemlerle anılmaya başladı. 

Google’ın Android 10’la birlikte geçtiği karanlık mod özelliği, pek çok akıllı telefon üreticisini zorlamaya devam ediyor. Aslında Google’ın bu özelliğinin dışında Samsung üzere kimi firmalar arayüzlerine karanlık mod özelliğini eklemişti. Sonrasında Android 10’la standart olarak gelmeye başlayan karanlık mod özelliği, görünen o ki Galaxy cihazlarda önemli meselelerle karşılaşıyor. 

Samsung Galaxy telefonlarda karanlık mod rastgele olarak kapanıyor

Bir Reddit kullanıcısı, karanlık modun Galaxy S20’sinde Google ve Google Asistan uygulamalarındayken sistemsiz bir biçimde çalıştığını söyledi. Bunun akabinde bir öteki kullanıcı da bu ifadeyi destekledi, fakat daha sonrasında pratiğin tekrar çalışmaya başladığını ekledi. Birinci başta yalnızca Galaxy S20’lerde görülen bir sorun olduğu düşünülen kusurun, daha sonrasında Galaxy A70’lerde de görüldüğü ortaya çıktı. Bunun akabinde bu cürmün Galaxy 20 Plus’ı da kapsadığı ortaya çıktı. 

Wcctech’ten Furkan Shadid, cihazını güncelledikten ve yine başlattıktan sonra sorunun çözüldüğünü, lakin daha sonrasında yine tıpkı günahla karşılaştığını söyledi. Bu kusurun Samsung’un karanlık mod yazılımında değil, Google’ın yazılımında olduğu görülüyor. Pekala, siz One UI 2.0 bulunan cihazınızda bu problemle karşılaştınız mı? Tahlillerde bize iletebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.