Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

0 15

Türkiye piyasasında satılan tüm telefonlar ortalama 2 yıl müddet ile garanti kapsamındadırlar. Şayet şahsi bir sigorta yaptırmadıysanız bu 2 yıl içinde cihaz kaynaklı tüm problemlerinize fiyatsız tahlil bulabilirsiniz. Samsung marka telefonunuzun ne kadar garanti mühleti kaldığını öğrenmek için Samsung garanti sorgulama süreci yapmalısınız.

Samsung garanti sorgulama süreci için izleyebileceğiniz birkaç kolay yol var. Samsung garanti sorgulama sürecini internet üzerinden ya da telefonla yapabilirsiniz. Hangi yolu izlerseniz izleyin kesinlikle cihazınıza ilişkin IMEI numarasını biliyor olmanız gerekiyor. Sizin için Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve izleyebileceğiniz farklı öğrenme yollarını anlattık.

Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır?

 • Adım #1: Arama ekranından *#06# rakam ve simgelerini tuşlayarak IMEI numaranızı öğrenin.
 • Adım #2: Telefonun “Ayarlar” menüsünü açın.
 • Adım #3: “Cihaz hakkında” kısmından telefonun model haberlerini öğrenin.
 • Adım #4: 444 77 11 numaralı Samsung Davet Merkezi’ni arayın.
  • Samsung'un resmi garanti sorgulama sitesi bir müddettir yalnızca garantli haberlerini paylaşıyor.
 • Adım #5: Burada cihazın IMEI numarasını ve model haberlerini söyleyin.
 • Adım #6: Telefonunuzun garanti müddetini öğreneceksiniz.

Samsung garanti sorgulama süreci yaparken kesinlikle cihazın IMEI numarasını ve model malumatlarını bilmeniz gerekiyor. Ayrıyeten garanti sorgulama süreci yaptığınız telefonun garanti dokümanı ve faturası da her ihtimale karşı sorgulama süreci sırasında yanınızda hazır bulunmalı.

IMEI numarasını bildiğiniz cihazın model sorgulamasını yapmak ve cihaz hakkında daha çokça malumat edinmek için e-Devlet IMEI sorgulama  şlemi de yapabilirsiniz. e-Devlet üzerinden IMEI ile marka ve model sorgulama sürecini yapmak için e-Devlet kullanıcısı olmanız gerekmiyor. 

Teknik servis ağlarına nazaran Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır? 

Samsung garanti sorgulama sürecini sadece Samsung Davet Merkezi üzerinden değil, satın aldığınız yana bağlı olarak değişen teknik servis sağlayıcıların internet siteleri üzerinden ya da telefon numaralarını arayarak da yapabilirsiniz. Cihazın teknik servis sağlayıcısı garanti evrakı üzerinde yazıyor olacak.

Satın almış olduğunuz cihaz KVK garantili ise buradan IMEI numaranız ile Samsung garanti sorgulama süreci yapabilirsiniz. Şayet satın almış olduğunuz cihaz Delta Servis garantili ise buradan IMEI numaranız ile Samsung garanti sorgulama süreci yapabilirsiniz. 

Satın almış olduğunuz cihazınız Genpa garantili ise 0212 359 0 359 numaralı Genpa Davet Merkezi’nden Samsung garanti sorgulama süreci yapabilirsiniz. Cihazınızın Genpa garantisinde olup olmadığını ise buradan cihazın IMEI numarası ile sorgulayabilirsiniz.

En yakın Samsung yetkili servis nerede?

 • Adım #1: Buradan Samsung “Bir Servis Merkezi Bulun” sahifesini açın.
 • Adım #2: Sitenin konum haberlerinize ulaşmasına müsaade verin.
 • Adım #3: Servise götürmek istediğiniz eser kategorisini seçin.
 • Adım #4: Servisin mevzumuza uzaklığını belirleyin.
 • Adım #5: Harita üzerinde Samsung yetkili servis noktalarını göreceksiniz.
 • Adım #6: Dilediğiniz noktanın üzerine tıklayarak muhabere haberlerini görebilirsiniz.

Samsung garanti sorgulama sürecini yaptınız ve cihazınızın hala garanti kapsamında olduğunu öğrendiniz. Sorun yaşayan cihazınızı size en yakın Samsung garanti servisine götürmeniz gerekiyor lakin nerede olduğunu bilmiyorsanız, yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Samsung garanti müddeti ve kapsamı:

Samsung firması, hususî sigortalar hariç, aldığınız tüm cep telefonları, tabletler ve akıllı saat, akıllı bileklik, akıllı kulaklık, VR gözlüğü, 360 kamera üzere giyilebilir eserler için 24 ay garanti sunuyor. Beyaz eşya ve depolama aygıtlarında garanti mühleti daha da uzayabiliyor.

Samsung garanti mühleti, kullanıcı cihazı teslim aldığı andan itibaren başlıyor. Cihazı teknik servise teslim ederken garanti dokümanı, fatura üzere evrakları yanınızda bulundurmalısınız. Tamir müddeti ortalama 30 gün olarak belirlenmiştir.

Garanti mühleti kapsamında arızalanan eser yetkili servis tarafından tamir edilemezse kullanıcıya yeni bir eser verilebilir. Çevresel faktörler ya da kullanıcı kaynaklı oluşan arızalar garanti kapsamında değerlendirilmezler, fiyatlı olarak tamir edilirler.

Samsung garanti takip sistemi:

Samsung yetkili servisine verdiğiniz arızalı cihazın onarım durumunu anlık olarak takip etmeniz mümkün. Cihazın onarım durumunu e-posta adresinize gelen haberlendirme e-postaları ile ya da cep telefonunuza gelen haberlendirme iletileri ile öğrenebilirsiniz. Buradan Samsung onarım takibi sahifesini açın. Haberlendirme iletilerini e-posta adresinizle mi yoksa cep telefonunuzla almak istediğinizi seçin ve etkin olarak kullanmakta olduğunuz güncel  e-posta adresinizi ya da cep telefonu numaranızı yazın.

Kayıt numarası satırını doldurmanız gerekiyor. Kayıt numarası Samsung yetkili servisi tarafından arızalı cihazı teslim ettiğiniz sırada size verilmiş olmalı. Kayıt numaranızı girdikten ve gerekli koşulları kabul ettiğinizi onayladıktan sonra “Ara” butonuna tıklayarak cihazını görüntüleyebilir ve bildirim seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. 

Sizin için Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve bu süreç için kullanabileceğiniz alternatif yolları anlattık. Daha detaylı malumat almak ya da bir müşteri temsilcisiyle görüşmek için Samsung Davet Merkezi’ni arayabilir ya da firmanın internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.