Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Odyssey G7 Oyuncu Monitörü Duyuruldu

0 21

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, haberlerimize daha çok piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleri ve vesair sektörel gelişmelerle husus oluyor. Lakin bunların dışında da eserler üzerine çalışan Samsung, oyuncu ekipmanları konusunda bugüne kadar kimi değerli işlere imza attı. Artık yeni oyuncu monitörü duyuran şirket, “Odyssey G7” olarak isimlendirdiği yeni kavisli monitörünü oyuncularla buluşturdu.

Samsung'un açıklamalarına nazaran Odyssey G7 tam 1.000 milimetre eğrilik yarıçapına yani 1000R özelliğine sahip. Bu eğrilik yarıçapı ile yerkürede bir birinci olan Odyssey G7, oyunculara benzersiz bir deneyim vadediyor. Ayrıyeten bu monitör, hiçbir oyuncunun hayır diyemeyeceği 1 ms gecikme mühleti ve tam 240 Hz tazeleme oranıyla birlikte geliyor.

Önünüzde Samsung Odyssey G7

Oyunseverler, Samsung'un yeni oyuncu monitörünü iki farklı büyüklük seçeneğiyle tercih edebilecekler. Bu büyüklükler 27 inç ve 32 inç olarak önümüze çıkıyor. Büyük boyutlar, her ne kadar birtakım oyuncularını gözünü korkutsa da TÜV Rheinland tarafından verilmiş olan “Eye Comfort” sertifikası da gösteriyor ki bu monitör, saatler boyunca kullanılsa da göz yorgunluğuna neden olmuyor.

Samsung yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Odyssey G7, WQHD (2.560 x 1.440 piksel) çözünürlük sunuyor. Ayrıyeten 600 cd/m2 parlaklık pahasına sahip olan oyuncu monitörü, oyunseverler için benzersiz bir kalite vadediyor. Tüm bunlara ek olarak bu oyuncu monitöründe mat siyah renkli dış çerçeveler ve oyuncuların tercihine nazaran renk değiştiren, ortamı da her vakit loş bırakan bir aydınlatma sistemi bulunuyor.

Samsung yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Odyssey G7, oyuncuların tüm gereksinimlerini harika bir şıklıkla karşılayacak. Velev şirket, yeni monitöründen o kadar umutlu ki Samsung'un bu eserle global oyun monitörü pazarının önderi olabileceğini belirtiyor. Samsung'un yeni oyuncu monitörünün oyuncular tarafından nasıl karşılanacağını ise lakin devir gösterecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, saydığımız tüm özelliklerine ek olarak Nvidia G-SYNC desteğine de sahip olan Odyssey G7'nin fiyatı ile ilgili rastgele bir açıklamada bulunmadı. Şirket yalnızca, eserin haziran ayı içerisinde global pazarlardaki noktasını alacağını söylüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.