Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung One UI 2.5’te Reklam Olacağı Argümanı Düzmece Çıktı

0 13

Samsung, yeni nesil arayüzü One UI 2.5’i birkaç ay sonra yayınlayacak. One UI 2.5’in Galaxy Note 20’nin tanıtılacağı 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen lansmanda tanıtılması bekleniyor. Fakat yeni arayüz ile ilgili tartışmalar, getireceği özelliklerin önüne geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde içtimaî medya platformlarında ortaya çıkan ve One UI 2.5'e ilişkin olduğu argüman edilen bir ekran manzarası, Samsung akıllı telefon kullanıcıların canını sıkacak bir ayrıntıya sahipti. 

One UI 2.5’in kilit ekranından olduğu sav edilen ekran manzarası şu haldeydi

One UI 2.5’in kilit ekranına ait olduğu tez edilen ekran manzarasında bir reklam görülüyordu. One UI 2.5’in kilit ekranının tam ortasında bölge alan reklamın alt kısmında ise reklamın 15 saniye süreceği görülüyordu. Tezler, kullanıcıların lakin bu 15 saniyelik müddetten sonra telefonun kilidini açabileceğini öne sürüyordu. 

Ekran imgelerinin ortaya çıkmasının akabinde birçok çevre medya ağında ve forumlarda Samsung kullanıcıları, Samsung’u muaheze yağmuruna tuttular. Lakin yapılan incelemeler ekran imajlarının düzmece olduğunu ortaya çıkardı. 

SamMobile editörlerinin incelemesi, ekran manzaralarının uydurma olduğunun ortaya çıkmasını sağladı. SamMobile hususla ilgili bir de haber yayınlayarak manzaraların ardındaki hikayeyi beşerlerle paylaştı. 

Samsung, yakın devirde Hava Durumu tatbikinde Güney Kore’de reklam yayınlamaya başladı. Samsung’un yeni reklam pratiği, kullanıcılar tarafından doğal olarak reaksiyonla karşılandı. Birçok insan gösterilen reklamlar nedeniyle Samsung’u eleştirdi. 

Bir Samsung telefon kullanıcısı, Samsung'un bu tatbikine cevap olarak sahte bir ekran manzarası görseli hazırladı. Bu uydurma ekran görünsü bir anda viral hale geldi ve Samsung, bahisle ilgili olarak yine muaheze oklarının amacı oldu.

One UI 2.5’in kilit ekranı imgesi geçersiz çıktı lakin Samsung’un reklam sorunu devam ediyor

One UI 2.5’in kilit ekranında reklam çıkmayacağının anlaşılmasıyla bir arada Samsung’un mevcut arayüzündeki reklamlar Samsung kullanıcılarının canını sıkmaya devam ediyor. Mevcut arayüzün Müzik, Hava Durumu, Galaxy Pratikleri, Bixby, Samsung Health ve Samsung Behre dahil birçok tatbikinde reklam görünüyor. Pratiklerde görülen reklamların yanından Samsung, bildirimlerle gayrı Samsung eserlerinin reklamlarını yapıyor.

Giriş seviyesi ve orta segment telefonlarda reklam gösterilmesi, şirketin düşük kârları yükseltme gayreti olarak görülüyor. Ama amiral gemisi serisinde de reklamın görülmesi, Samsung’a önemli tenkitlerin yöneltilmesine neden oluyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.