Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung Telefonlarda Sebebi Bilinmeyen Bir Kusur Ortaya Çıktı

0 19

Bugün birçok Samsung kullanıcısı, Çin’in çevre medya platformu olan Weibo’da cihazlarının ekranlarının karardığını ve büyük ölçüde yine başlatma meseleleriyle karşılaştıklarını paylaştı. Üstelik problemden yalnızca eski cihazlar da etkilenmiyor.

Sparrows News’te nokta alan habere nazaran, etkilenen cihazlar arasında S8, S9, S10 ve velev S20 modelleri de bulunuyor. Ekran kilidi sorununun ay takviminden kaynaklı olabileceği düşünülüyor. Şu an için sisteme girdikten sonra otomatik güncellemeyi kapamak, tarihi gayrı bir tarihe ayarlamak, devri otomatik güncellemeyi kapatmak ve şirketten gelecek resmi onarma talimatlarını beklemek öneriliyor.

Günahın sebebi

Birtakım blog metinlerinde nokta alan savlara nazaran kimi Samsung modellerinin sistemlerinde bugün yaşanan çökmelerin sebebi, ekran kilidi tatbikinin eski sürümünün Çin takviminin nisan ayında cürme sebep olması. Birtakım kullanıcılar ise Samsung telefonlarda kusur sorunu / sunucu çökmeleri olduğunu sav ediliyor.

Saf şu an için yaşanan bu sıkıntıların sebebi bilinmiyor. Şayet ki siz de Samsung cihazınızda bu türlü bir sorun yaşamaya başladıysanız cürüm için önerilen süreksiz tahliller şöyle;

Tahlil 1:

  • Otomatik güncellemeleri kapatın (“WLAN üzerinden otomatik indirme”yi kapatın)
  • Telefon donelerini yedekleyin
  • Tekrar başlatmadaki masaüstü girdisi 1 Mayıs olarak değiştirildi

Tahlil 2:

  • Telefonu yine başlatın
  • Kamerayı açmak için güç tuşuna iki kere basın
  • Sol üst zaviyede bulunan kamera ayarlarını açın
  • Ayarlara girmek için bildirim çubuğunu aşağıya çekin
  • Kilit ekranını bulun, tıklayın ve 'ekran kilidi hakkında'ya tıklayın, akabinde güncelleyin

Samsung Galaxy’nin resmi Weibo hesabından yapılan açıklamada, sistem meselelerindeki geri dönüşleri aldıkları, günahın sebebinin araştırıldığı ve mümkün olan en kısa vadede entegrasyonlu bir tahlilin sunulacağı söz edildi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.