Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung’dan Galaxy Buds İçin Dokunmatik Denetim Güncellemesi

0 15

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlarının yanı sıra giyilebilir teknolojik eserleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Samsung artık, Galaxy Buds ve Galaxy Buds+ isimli kablosuz kulaklıkları için yeni bir güncelleme yayınladı ve yayınlanan güncelleme, kullanıcı deneyimini önemli mealde güzelleştiriyor.

Günümüzde piyasaya sürülen kablosuz kulak içi kulaklıklar, genellikle dokunmayla denetim ediliyor. Yani kullanıcılar, kulaklıklara dokunarak dinledikleri müziği kapatabiliyor ya da gelen aramayı yanıtlayabiliyorlar. Gelgelelim tüm kullanıcılar bu özelliği sevmek zorunda değiller ve bu durumu görmezden gelmeyen Samsung, yeni yazılım güncellemesi ile kulaklıkların denetimini sağlamak için kullanıcılara iki farklı yol sunuyor.

Galaxy Buds ve Galaxy Buds+'ın yeni widgetlarıyla tasarruf kolaylaşıyor

Samsung'un yeni yazılım güncellemesiyle akıllı telefonlara gelen widgetlar, farklı işlevler sunuyor. Örneğin bu widgetlardan bir tanesi kulaklıkların ve şarj kutusunun pil durumunu gösterirken gayrısı kulaklıkların denetimini sağlıyor. Yani kullanıcılar, artık bu widgetlar aracılığıyla kablosuz kulaklıklarının ses seviyesini ayarlayıp, dokunmatik yüzeyleri kilitleyebilecekler. Bu sayede Galaxy Buds ve Galaxy Buds+'ın kullanılabilirliği uygunlaştırılmış olacak.

Samsung'un Galaxy Buds ve Galaxy Buds+ için hazırladığı yeni yazılım güncellemesinin diğer bir özelliği de sunulan widgetların kişiselleştirilebiliyor olması. Bu bağlamda widgetlar, kullanıcılara widgetın opaklık seviyesini ayarlama ve widgetı sistem temasına nazaran uyarlama özelliği sunuluyor.

Reddit'te mekan alan haberlere nazaran Samsung, Galaxy Buds ve Galaxy Buds+'ın yazılım güncellemesi bölgesel olarak dağıtmaya başladı. Kendi gerçekleştirdiğimiz denetimlerde güncellemenin Türkiye'de de yayınlanmış olduğunu teyit ettik. Şayet bir Galaxy Buds modeline sahipseniz mobil tatbik üzerinden güncelleme gelip gelmediğini denetim edebilir ve güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.