Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sav: AirPods Studio’nun Üretimi Vietnam’da Başladı

0 18

Geçtiğimiz aylar uzunluğunda Apple hakkında ortaya hoş ve keşke dedirten bir tez atılıyordu. Bu argümana nazaran Apple, kablosuz bir kulaküstü kulaklık modeli üzerinde çalışıyordu ve yakın hengamda tanıtacaktı. Bugün hazırlanan kimi haberlerdeyse bu kulaklığın çoktan geliştirildiği, velev üretim aşamasına bile geçtiğinden bahsedildi.

Geçtiğimiz ay yapılan bir haberde Apple’ın Worldwide Developers Conference’ta (WWDC) yeni kulaklıklarını tanıtacağı söylenmişti. Şirketin daha evvel hiç duyurusunu yapmadığı eserlerini de gördüğümüz bu konferansta daha evvel HomePod’un da tanıtıldığını gördüğümüzden, bu sav nispeten mümkün diyebiliriz.

Üretim Vietnam'da başladı tezi:

Bu ayın başlarında yapılan birtakım haberlerde Apple’ın yeni kulaküstü kulaklıklarını Vietnam’da üretmeye başlayacağı söylenmişti. Haberlere nazaran kulaklıklar, Apple’a haziran ya da temmuz aylarında teslim edilecekti. DigiTimes tarafından bugün yapılan haberdeyse üretimin Vietnam’da başlamış ve şu anda devam ediyor olduğu söylendi.

Apple’ın ‘AirPods Studio’ ismiyle piyasaya sürmesi beklenen yeni kulaküstü kulaklıkları, bugüne kadar sırf iOS 14’te kendisini gösterdi. Yeni iOS işletim sisteminin fakat sonbahar aylarında çıkacağını düşünürsek, şirketin bu kulaklıkları haziranda tanıtmasına karşın daha ileri bir tarihte piyasaya sürmesini bekleyebiliriz.

Pekala Apple’ın bu kulaklığında bizi neler karşılayacak? Bugüne kadar hazırlanan birçok habere nazaran Apple, AirPods Studio kulaklıklarıyla birlikte kullanıcılara eşsiz ve farklı bir deneyim sunmayı planlıyor. Doğal bu deneyimi yaşatacak faktörlerin neler olduğunu şu anlık bilmiyoruz lakin birtakım iddialar bulunuyor.

Kimi haberlere nazaran Apple AirPods Studio, kulaklığın hangi kulağa takıldığını tespit edebilecek bir sisteme mesken sahipliği yapacak. Bununla birlikte kulaklıklar, Apple Watch’da olduğu üzere kullanıcının isteğine nazaran modül parça kişiselleştirilebilecek. Saf tüm bu tezlerin hakikat olup olmadığını fakat haziran ayındaki WWDC 2020 etkinliğinde öğreneceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.