Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Skater XL’nin Çıkışı 3 Hafta Ertelendi

0 19

Birçok devlette istikrarları bozmayı başaran koronavirüs salgını, oyun sanayisine de darbe vurdu. Salgından ötürü ofisleri kapatmak zorunda kalan şirketler, devayı uzaktan çalışmakta yahut kısa periyodik tatil yapmakta buldu. Şirket çalışanlarının ofise gidememesi, yaklaşan oyunlar için büyük bir tehlike arz ediyordu. Bu tehlike birçok oyunun ertelenmesine neden oldu. 

Şu anda Steam'de erken erişimde olan Skater XL'nin bekleyenleri, bugün tam manasıyla hayal kırıklığına uğradı diyebiliriz. 7 Temmuz'da çıkışını tüm platformlar için gerçekleştirecek Skater XL, 28 Temmuz'a itildi. Oyunun çıkmasına az bir vakit kala gelen bu 3 haftalık erteleme haberi, stüdyo tarafından oyun tutkunlarının haberine sunuldu.

Nintendo'nun lansman tarihi şimdi açıklanmadı:

Stüdyo, yaptığı açıklamada ellerinden geleni yaptıklarını ve denetimleri dışındaki birtakım nedenlerden ötürü bu erteleme kararını verdiklerini belirtti. Oyunu bekleyenlerin sabrını takdir ettiklerini belirten stüdyo, yani tarihte eskisine nazaran daha ziyade içerik sunulacağını aktardı. Oyunun bekleyenlerine de teşekkür etmeyi unutmayan şirket, Easy Day Lisesi'nden bir görüntüyü da takipçilerine sundu.

Stüdyo, “Naber çocuklar! Yalnızca 1.0'ın yepyeni tarihten birkaç hafta sonra olan 28 Temmuz'da piyasaya sürüleceğini bildirmek istedik. Tüm uğraşlarımıza rağmen kontrolümüzün dışında olan şeylere sebebiyle  Skater XL 1.0'ın PlayStation 4, Xbox One, ve bilgisayar sürümlerinin dijital ve fizikî lansmanını 28 Temmuz'a taşıyacağız” kelamlarıyla ertelenmeyi duyurdu.

Nintendo Switch içinse gayrı platformlardan münferit bir tarih olduğunu duyuran stüdyo, “Ayrıca önümüzdeki hafta Nintendo Switch için yeni bir lansman tarihi duyuracağız. Biz oyunu tamamlamaya çalışırken herkesin sabrını takdir ediyoruz. Endişelenmeyin, artık ve 28 Temmuz arasında 1.0'ın lansmanında kullanılabilir durumda olacak daha ziyade yayınlanmamış içerik ve özellik gösterecek, bu içerik ve özellikleri parlatacak ve Skater XL'yi lansmanda hak ettiğiniz üzere yapacağız. Anlayışınızı takdir ediyoruz ve tüm destekleriniz için teşekkür ediyoruz. İşte sizleri tutmak için Easy Day Lisesi'ne birinci bakış” laflarını kullandı.

Stüdyonun yayınladığı Skater XL medyası:

()

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.