Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Snapchat’in Dynamic Ads Özelliği Yerküre Geneline Yayınlanıyor

0 18

Toplumsal medya mecralarının fiyatsız olmasının en temel nedeni, aslında reklam veren kişi ve kurumların bu platformlara nispeten önemli meblağlar ödüyor olmasıdır. Hâliyle bu mecralar, reklam gelirlerini artırabilmek için yeni sistemler geliştirir.

Bu prosedürlerden biri de geçtiğimiz sonbaharda Snap'in geliştirdiği Dynamic Ads özelliği olmuştu. Bu usulde reklam veren kişi ve kurumlar, kendi isteklerine nazaran bir reklamı anında oluşturma talihine kavuşuyordu. Özellik artık yerküre çapında kullanılabilir olacak.

Dynamic Ads nedir?

Snapchat Dynamic Ads, tatbikin içerisinde yan alan ve işletmelerin çok kısa vadede reklam oluşturabilmesini sağlayan bir araç. Bu aracı kullanarak işletmeler, farklı taslaklar üzerinden kendi reklamlarını oluşturabiliyor.

Dynamic Ads’in standart bir paylaşım aracından farklı özellikleri bulunuyor. Bu araçla üretilen reklamlar, anlık olarak reklama bakan insana nazaran kişiselleştirilebiliyor. Başkaca yukarı kaydırma, tatbik içinde satın alma üzere özellikler de bulunuyor. Şimdiye kadar sadece ABD’de kullanılan özellik, artık yerküre genelinde erişime açılıyor.

Toplumsal medyada reklam yarışması:

Dynamic Ads birinci ortaya çıktığında, reklamcılar münhasıran Instagram’da yarışmanın çok kızıştığından ve platformun, reklam açısından çok kalabalık hâle geldiğinden şikâyet ediyordu. Snapchat, doğal ki Instagram kadar tanınan değil ama 229 milyon günlük canlı kullanıcıyla büyük bir güç. Snapchat’in reklamları, bilhassa direkt müşteriye satış yapan markalar için daha tutarlı bir alternatif olabiliyor. 

Koronavirüs salgını da koldaki dengelerin değişmesine neden oldu. Öncelikli olarak bu devirde, direkt etkileşimli reklamların platformlara sağladığı çıkar önemli orantıda artış gösterdi. Ek olarak insanların konutta hengam geçirdikleri bu periyotta pek çok marka için müşterilere ulaşmanın en âlâ yolu çevre medya hâline geldi. Snapchat’in açıkladığı rakamlara nazaran nisan ayında çevrimiçi satışlar 10 yılın doruğuna çıktı ve geçen yıla kıyasla %23,8 artış gösterdi. Şirketler dijitale geçtikçe toplumsal medya platformları da reklam yapmanın yeni yollarını bulacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.