Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sokak Kedisi Simülatörü Stray, PS5 ve PC İçin Duyuruldu

0 6

Sony, bu yılın ahir piyasaya süreceği PlayStation 5'e gelecek olan oyunların birçoğunu hususî etkinliğinde sergiledi. Dün fragmanları gösterilen oyunların kimileri elbette PC'ye de gelecek. O oyunlardan biri, BlueTwelve Studio tarafından geliştirilen ve Annapurna Interactive'in yayınlayacağı Stray olacak.

Stray, ailesinden kopmuş, yalnız ve kaybolmuş bir sokak kedisinin macerasını mevzu alıyor. Sevimli kedimiz, robotlarla dolu unutulup gitmiş bir kentten kurtulmak için antik bir gizemi çözmek zorunda kalacak. Fragmanda oynanış manzaraları bölge almasa da oyunun geçtiği yerküreye dair manzaralar sunuluyor.

Stray, robotlarla dolu bir yerkürede bir sokak kedisinin macerasını bahis alıyor

Stray, robotların 'yaşadığı' bir siber kentin neon ışıklarla aydınlanan dar ve tekinsiz sokaklarında geçen bir üçüncü şahıs kedi macerası oyunu. Fragmanda göze çarpan “R.I.P. Humans” yazısına bakılırsa robotlar, insanların ömrünü ele geçirerek rollerini almış üzere görünüyor. Kahraman kedimiz ise, umursamaz droidler ve tehlikeli yaratıklarla dolu bu acımasız kentin gizemini çözecek.

Stray ile yerküreyi bir sokak kedisinin gözlerinden görecek ve çevreyi bir kedi kıvraklığıyla keşfedebileceğiz. Muhtemelen kedilerin atikliği ve zımnilik yetenekleri de oyunda nispeten işimize yarayacak. Başkaca kahramanımız yolculuğu sırasında B12 isimli uçabilen küçük bir dron ile arkadaş olacak ve ikili, bu yeni yoldaşlığın yardımıyla bir çıkış yolu bulmaya çalışacak.

Macera dolu bir kedi simülatörü deneyimi vadeden Stray, PlayStation 5'in yanı sıra PC'ye de gelecek. Oyunun kahramanı olan sokak kedisinin robotların yerküresini keşfettiği imgeleri kesinlikle izlemelisiniz.

Stray fragman

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.