Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony Haziran Ayında PS5’i Birinci Defa Gösterebilir

0 21

Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5'e daha derin bir bakış sunacağı bir sonraki aktifliği merakla bekleniyor. Ortaya çıkan bir rapora nazaran, Sony Interactive Entertainment, PS5 için haziran ayından itibaren yazın gerçekleşecek iki aktiflik planlıyor.

Daha evvelki söylentiler bir sonraki PS5 aktifliğinin 4 Haziran'da yapılacağını öne sürüyordu. Lakin VentureBeat'ten Jeff Grubb'un Twitter hesabından yaptığı paylaşıma nazaran PS5 aktifliğinin tarihi şimdilik kesin değil ve sadece haziran başında gerçekleşeceği biliniyor. Grubb'ın paylaşımında yaz boyunca düzenlenecek öteki oyun aktiflikleri de listeleniyor.

Sony, önümüzdeki etkinliklerde PS5'e gelecek oyunları duyurmayı planlıyor

Sony Interactive Entertainment, etkinlikte PS5 için hem bir numara hem de üçüncü parti oyunları paylaşacak. Grubb daha evvel haziran başındaki aktiflikte bol ölçüde oyunun geleceğini belirtirken, tarihte yapılan değişikliğin akabinde kimi şirketlerin duyuruyu kendilerinin yapabileceğini ve aktifliğin eskisi kadar dolu olmayabileceğini söyledi.

Grubb, Sony tarafından yapılacak 2. etkinliğin ağustos ayı başlarında PlayStation 5 ve PlayStation 4 oyunlarının birlikte duyurulacağı bir State of Play yayını olduğunu söylüyor. Ağustos ayına kadar Sony Interactive Entertainment'ın PlayStation Blog ve çevre medya aracılığıyla canlı yayına dair haberler sunması bekleniyor.

Haziran ayı PS5 ve Xbox Series X'in savaşına sahne olabilir

Microsoft'a her ay Xbox Series X hakkında yeni etkinlikler yapacağını ve temmuz ayında 1. parti oyunlarını tanıtacağını doğruladı. Ayrıca haziran aktifliğinin 9-10 Haziran'da gerçekleşeceği ve oyunlardan fazla konsola odaklanacağı söyleniyor. Sony'de önümüzdeki ay emsal bir hamle yaparak rakibine karşılık niteliğinde bir PS5 aktifliği gerçekleştirebilir.

PS5'in dizaynının haziran başındaki etkinlikte gösterilip gösterilmeyeceği kesin olarak bilinmese de Grubb, Sony Interactive Entertainment'ın aktiflik sırasında yeni nesil konsolunu ayrıntılı olarak göstereceğini öngörüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.