Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony Lideri, PS5’in Neden ‘Böyle’ Tasarlandığını Açıkladı

0 16

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, Türkiye saati ile dün gece 11'de yeni oyun konsolu PlayStation 5'i tanıttı. Görüntü oyun kesiminin uzunca bir müddettir yakından takip ettiği PlayStation 5, dün düzenlenen aktiflikle dizaynını herkese göstermiş oldu. PlayStation 5'in tanıtılmasıyla birlikte oyunseverler, bir anda ikiye bölündüler. Birtakım oyunseverler bu konsolun dizaynına hayran kaldıklarını belirtirken kimileri ise konsolu beğenmediler ve velev dalga geçtiler.

PlayStation 5'in dizaynını beğensek de beğenmesek de Sony, dün yaptığı tanıtımla son lafını söyledi. Yani şayet yeni PlayStation 5'in sunduğu hizmetlerden faydalanmak istiyorsak bu tasarımı bağrımıza basmak zorundayız.  Peki Sony, PlayStation 5 için neden bu türlü bir tasarım lisanı tercih etti? Sony Interactive Entertainment (SIE) Yöneticisi Jim Ryan, BBC'ye verdiği bir röportajla PlayStation 5 dizaynının gerisinde yatan mülahazayı açıkladı.

PlayStation 5'in çok konuşulan tasarımı bu halde

Jim Ryan, PlayStation 5'in kişilerin ömür meydanlarında bulunacağını ve hasebiyle da şık görünmesi gerektiğini söz ediyor. Yani Sony, PlayStation 5'in sadece bir oyun kutusundan ibaret olmasındansa sergilemek isteyebileceğiniz bir 'obje' olmasını istemiş. Söz konusu dizaynın PlayStation 5 için uygun bir tercih olduğunu söyleyen Ryan, dizaynın bahsedildiği kadar radikal olduğunu düşünmüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.