Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony, PlayStation 5 Aksesuarlarını Duyurdu

0 11

Oyun severlerin uzun zamandır merakla beklediği PlayStation 5, dün gece gerçekleştirilen online aktiflikle birlikte gösterildi. Sony'nin hususî etkinliğinde cihazın daha evvel duyurulan teknik özellikleri tekrar vurgulandı ve daha da kıymetlisi PS5'in tasarımı nihayet gün yüzüne çıktı.

PlayStation 5, beklenildiği üzere Dualsense denetim cihazıyla koordinasyonlu bir biçimde siyah-beyaz renk şemasıyla hayli şık bir dizayna sahip. Fakat aktiflikte gösterilen tek eser konsol değildi. Konsola eşlik edecek aksesuarlar da etkinliğin ahir gösterildi. Sony Interactive Entertainment, aktifliğin akabinde yeni nesil konsoluyla birlikte yeni PS5 aksesuar listesini de gün yüzüne çıkardı.

PS5 ile birlikte gelecek aksesuarlar:

Pulse 3D kablosuz kulaklık

Pulse 3D kablosuz kulaklık, şimdiki nesilde kullanılan PlayStation Gold kablosuz kulaklığın yanını alacak. Yeni kablosuz kulaklık, Sony'nin PS5 için değerli bir özellik olarak daima olarak vurguladığı 3D ses desteğini, çift gürültü önleyici mikrofonla birlikte sunacak.

HD Kamera

Üzerinde iki adet 1080p lens bulunan yeni HD Kamera, kablosuz kulaklık üzere eski PS4 kamera aksesuarının konumunu alacak. PS5'in HD kamerası kullanıcıların oyun oynarken tıpkı hengamda yayınları için kaliteli çekimler yapmasını sağlayacak. HD kamera, amatör yayıncıların PS5 ile canlı akış gerçekleştirmesini de kolaylaştıracak. Oyunlardaki en destansı anlara, yeniden oyuncuların kendi imajı eşlik edebilecek.

Media Remote (Uzaktan Kumanda)

Media Remote uzaktan kumanda, sıradan bir uzaktan kumandaya benzemekle birlikte sesli komutlar için yerleşik bir mikrofona sahip. Uzaktan kumandanın alt kısmında dört adet düğme yan alıyor, ama bunların ne için kullanılacağı şimdi net değil. Kumanda, konsol üzerinden filmleri ve akış hizmetlerindeki içerikleri kolaylıkla denetim edebilmeyi sağlayacak. PS5, oyun ve partiyi yeni konsolunda kapsamlı bir biçimde bir araya getirmeyi amaçlıyor.

DualSense Şarj İstasyonu

Son olarak, DualSense şarj istasyonu tam olarak kendisinden bekleneni yapacak. Oyuncular şarj istasyonu sayesinde birebir anda iki DualSense denetim cihazını şarj edebilecek. İlginç bir biçimde şarj istasyonu, şarj olurken denetim cihazının üst kısmında bulunan alışılagelmiş USB-C temas noktasını kullanmıyor, bunun tarafına alt kısımdaki munfasıl bir giriş üzerinden bağlanıyor. Elbette şarj istasyonunun tasarımı, denetim cihazının ve konsolun siyah beyaz renk şemasına uyuyor.

Sony, yeni aksesuarlar ve konsol için şimdi rastgele bir fiyatlandırma açıklaması yapmadı. Gelgelelim bu yılın ahir gelmesi planlanan PS5'i aksesuarlarıyla birlikte tam takım önümüze çıkardı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.