Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony, PlayStation 5 Aktifliğini Erteledi

0 13

Son devirde ABD’de sular durulmuyor. 25 Mayıs’ta bir polis, uydurma para verdiğinden şüphelenilen George Floyd’u seriyle dakikalarca boğazına basarak öldürmüştü. Bu vakanın akabinde devlette yan konumundan oynamıştı. Memleket çapında vakalar ve protesto aksiyonları devam ediyor.

Yaşanan gelişmeleri bütün yerküre üzere teknoloji kesimi de yakından takip ediyor. Japon teknoloji devi Sony, yakın devirde gerçekleştireceği PlayStation 5 tanıtımını da yaşanan vukuatlar nedeniyle ertelediğini açıkladı.

'Daha kıymetli seslere müsaade vermek için…'

Sony, yaptığı duyuruda PlayStation 5 etkinliğinin ertelenmesinin nedenini açıklarken “Şu an, bir kutlama için elverişli bir devir değil; şu anda artta durup duyulması daha değerli olan seslerin işitilmesine müsaade vermek gerekiyor” sözünü kullandı.

Gerçekleştirilecek olan aktiflikte yeni nesil PlayStation’ın oyunlarına birinci bakış yapılacaktı. Bilindiği üzere aktifliğin tarihi 4 Haziran olarak açıklanmıştı. Yeni aktiflik içinse bir tarih verilmedi. Sony, Afro-Amerikalılara yönelik şiddet ve ırkçılığa sessiz kalmanın da iş birliği yapmak olduğunu söylediği bir paylaşım yapmıştı. Bu erteleme kararı, yapılan açıklamanın doğal sonucu olarak önümüze çıktı.

Oyun yerküresi hadiseleri takip ediyor:

Sony’nin aktifliği erteleme kararı kesimdeki birinci etkileme kararı değil. Pazar günü de Electronic Arts emsal bir davranışta bulunmuştu. Pazar gerçekleştirilmesi beklenen Madden NFL 21 tanıtımı, yaşanan hadiseler nedeniyle ertelenmişti. 

ABD’nin değerli bir kısmına yayılan hadiseler şimdi sona ermiş değil. Devletin lokal idarelerinin vaziyetine nazaran hikayelerin ilerleyişi, kesimden nahiyeye değişiklik gösteriyor. Hadiselerin artması durumundaysa daha evvelden planlanmış gayrı aktifliklerin ertelendiği haberlerini de almamız muhtemel gözüküyor. Sony’nin hadiselerin yatışmaması durumunda aktifliği tekrar erteleyip ertelemeyeceği ise bilinmiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.