Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony: PlayStation 5, PS4’e Nazaran 100 Kat Daha Süratli Olacak

0 15

Sony, heyecanla beklenen PlayStation 5'in teknik özelliklerini açıklasa da, yeni nesil konsol hakkındaki birçok detay hala perde ardında. PS5'in SSD sürücüsü sıklıkla gündeme gelse de, laf konusu SSD'nin teknik özellikleri hala bilinmiyor.

Sony tarafından yayınlanan resmi bir doküman, PS5'in kullanıcılar için oyun deneyiminde devrim yaratacağını ortaya koyuyor. Sony CEO'su Kenichiro Yoshida, PS5'e kişisel olarak geliştirilen ultra süratli SSD'lerin performansını daha yeterli anlayabilmemiz için çarpıcı bir kıyaslama yaptı ve yeni nesil konsolun PS4'ten 100 kat daha süratli olduğunu öne sürdü.

“PS5'in yüksek süratli SSD'si fark yaratacak”

Dokümana nazaran Sony, sürükleyici bir oyun deneyimi sunmak için sadece çözünürlüğü değil, oyunların suratını da artırmayı planlıyor. Yoshida, “Özel olarak tasarlanmış yüksek süratli bir SSD ile, PS4'ten yaklaşık 100 kat daha yüksek data sürece suratlarına ulaşmayı planlıyoruz. Oyun yükleme vadeleri çok daha kısa olacak ve oyuncular anlık olarak inanılmaz oyun dünyalarına geçebilecek.” sözlerini kullanıyor.

PS5'in Dualsense denetim cihazı ve 3D ses teknolojisi oyun deneyimini ileri seviyeye taşıyacak

Yoshida başkaca PS5'in iki kıymetli yanını daha ele aldı. DualSense denetim cihazı, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik düğmeleriyle hissiyatı öne çıkaracak ve kullanıcıları oyunla bütünleştirecek. PS5, 360 kademelik ses akustiği sağlayan kişisel bir 3D ses sürece ünitesine sahip olacak. Yoshida'ya göre PS5'in sürat, hissiyat ve ses kombinasyonu daha evvel imkansız üzere görünen oyun deneyimleri sunacak.

PlayStation 5'in donanım yetenekleri oyuncuları gerçek anlamda etkileyecek üzere görünüyor lakin konsolun fiyatı ve tasarımı hala bilinmiyor. Sony, yakında PS5'e gelecek oyunları açıklamayı planlıyor. Ayrıca yaz boyunca yapılacak duyuru ve etkinliklerle PS5 hakkında birçok detay ortaya çıkacaktır.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.