Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony, PlayStation 5’in Fiyatı Hakkında Açıklama Yaptı

0 6

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin İnteraktif Parti Lideri ve CEO’su Jim Ryan, kendisiyle yapılan bir röportajda yeni oyun konsolunun birçok teknoloji ile yeniliğe konut sahipliği yapacağını ve getirilecek teknolojinin ne olduğu fark etmeksizin PlayStation ailesine yeni bir şeyler getirilmesi gerektiğinin son aşama değerli olduğunu tabir ederek yeni deneyimlerin sadece PlayStation 5 üzerinde keyifli olabileceğini belirtti. 

Buna ek olarak teknoloji devinin CEO’su Ryan, sevenlerinin heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği yeni PlayStation modelinin fiyatına dair de açıklamalarda bulundu.   

PlayStation 5 iyi fiyatlı olmayacak: 

Röportajda merakla beklenen yeni PlayStation modelinin tanıtımı ve fiyatlandırılması hakkında yeni oyun konsoluna ilişkin fiyatlandırmanın firmanın fiyat siyasetini yansıtacağını gelgelelim kullanıcıların tekrar de çok düşük bir fiyat beklememelerini belirten CEO Ryan, kullanıcıların konsolun sunacağı oyun kalitesini, satış fiyatlarını ve vesair birçok yeniliği göz önünde bulundurmaları gerektiğini de laflarına ekledi. Anlaşılan o ki, PlayStation 5 her ne kadar iyi fiyatlı olmasa da mutlaka başarılı bir fiyat/performans cihazı olarak önümüze çıkacak.  

Dün gece Sony’nin PlayStation biriminden yetkillierin yaptığı açıklamalar ışığında da biliyoruz ki yeni nesil oyun konsolu 4 Haziran tarihinde tanıtılacak. Külliyen internet üzerinden yapılacak lansmanın bir saatten uzun sürmesi bekleniyor ve lansmanın internet üzerinden yapılacak olması da PS tarihinde bir birinci mealine geliyor.  

Başkaca, konsolda yan alan donanım ve uzaktan denetim teknolojilerine birçoğumuz yabancı değiliz fakat Sony’e göre yeni PlayStation için en değerli yenilik konsolun satışa çıkmasıyla bir arada piyasaya sunulacak olan yeni konsol oyunları olacak. Firma, konsolu kullanıcılar için satışa çıkarır çıkarmaz yeni oyunları da kullanıcıların beğenisine sunacak. Son olarak Sony, bu oyunların oyun sanayisindeki en düzgün oyunlar olacağını ve oyunların her birinin yerkürenin farklı taraflarındaki stüdyolar tarafından geliştirildiğini belirtiyor.  

Yeni PS5’in pahalı olması durumunda yeniden de satın alır mısınız? Mülahazalarınızı tahliller kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.