Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony, PlayStation Blog Sitelerini Tek Bir Adreste Topladı

0 11

PlayStation Blog, Sony'nin oyun konsoluna sahip oyuncular tarafından yakından takip edilen bir site. Gelgelelim Sony, bugüne kadar PS Store indirimleri, PS Plus oyunları, yeni çıkan oyunlar ve yeni konsol donanımları da dahil olmak üzere PlayStation'a dair her şeyi farklı nahiyelere ilişkin mahallî blog sitelerinde paylaşıyordu.

PlayStation Blog, Avrupa ve Kuzey Amerika üzere farklı kesimlerdeki oyunculara ulaşmak için başka sitelere sahipti. İçerik olarak birçok haber tıpkı olsa da, özellikle kampanyalarda yahut hizmetlerde bölgesel farklılıklar ortaya çıktığında net malumatlar alınabiliyordu. Bunun gerekli bir ayrım olmadığını düşünen Sony, lokal PlayStation Blog'larını tek bir adreste topladı.

PlayStation Blog için artık tek bir adres var

Artık kullanıcılar, bölgelerine özgü bir PlayStation Blog adreslerine erişmeye çalıştıklarında, merkezi bir URL'ye yönlendiriliyorlar. Örneğin; Avrupaya kişisel blog.eu.playstation.com adresine erişmek istediğinizde direkt blog.playstation.com sitesine yönlendiriliyorsunuz. Site, Kuzey Amerika PS Blog adresine nazaran düzenlenmiş gibi görünüyor ve Avrupa'daki tüm yayınlar arşivlenmiş durumda.

Sony, değişiklik hakkında şimdi açıklama yapmasa da şirket, farklı adreslerin getirdiği karışıklıkları ortadan kaldırmaya çalışıyor olabilir. Şirket, özellikle indirimlerde ve aksesuar satışlarında bölgesel olarak farklı teklifler sunabiliyor. Dolayısı ile PlayStation Blog'da yapılan değişiklik, tüm satışları ve teklifler yerküre çapında standart hale getirmediği sürece kullanıcılar açısından bir değişiklik tabir etmeyecek..

Sony'nin tüm PlayStation Blog trafiğini tek bir URL'ye yönlendirmesinin önümüzdeki hafta yapılması beklenen PS5 aktifliğiyle ilgisi olabileceği de düşünülüyor. Tahminen de yeni nesil konsolla birlikte şirketin siyasetlerinde da değişim rüzgarları eser. PlayStation Blog'un yeni adresine buradan erişebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.