Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony: Spider-Man Miles Morales Bir Genişletme Paketi

0 12

Dün gece Sony'nin PlayStation 5 etkinliğinde gösterdiği Spider-Man Miles Morales'in fragmanını izlediyseniz, oyunun Sony'nin yeni nesil konsolu için görülmemiş ve tam teşekküllü bir Spider-Man oyunu olduğunu düşünebilirsiniz. Ama oyun, pek çok kişinin sandığının aksine Spider-Man 2 olmayacak.

Sony Interactive Entertainment'ın Avrupa lideri Simon Rutter, The Daily Telegraph ile yapılan röportajda yeni Spider-Man oyununa dair açıklamalarda bulundu. Rutter, Insomniac Games'in geliştirdiği Spider-Man Miles Morales'i bir evvelki oyuna nazaran yenilikler sunan bir “genişleme” olarak nitelendirdi.

Spider-Man Miles Morales, PS4 oyunun yan hikayesi olacak

Simon Rutter, yeni oyunun PS4'e gelen Marvel's Spider-Man'e nazaran PS5 için bir yan hikaye sunan bir genişleme olacağını belirterek, “Genişleme olarak nitelendirebileceğimiz değerli bir Miles Morales bileşeni var, lakin birebir devranda oyunda ve oyun motorunda, birtakım kıymetli PS5 teknolojilerini ve özelliklerini kullanan büyük geliştirmeler yapıldı.” dedi.

Evet bu kelamlara bakarak bir tahlilde bulunmak gerekirse; yeni Spider-Man oyunu Uncharted 4'ün akabinde gelen Uncharted: Kayıp Miras üzere bir yan hikaye olacak diyebiliriz. Aradaki tek fark, Spider-Man Miles Morales'in yeni nesil konsolun sunacağı geliştirmelerden faydalanacak olması.

Insomniac, Spider-Man Miles Morales ile Peter Parker'ın sonunu hazırlıyor olabilir

Miles Morales'e odaklanan yeni oyun aslına bakılırsa Insomniac'tan beklediğimiz 'gerçek' Spider-Man 2 oyunu değil. Ancak kahramanımız yeni Örümcek Adam olma yolunda Spider-Man 2'ye hazırlık yapıyor olabilir. Miles Morales'li yeni hikayede, Peter Parker'ın öldüğünü görebiliriz. Yani Parker, bu oyunun akabinde bayrağı genç kahramana teslim edebilir ve seri, Miles Morales ile devam edebilir.

Yeni Örümcek Adam oyunu, 2020 yılının sonlarına gerçek piyasaya sürülecek ve yeni nesil konsolun lansman oyunlarından biri olacak. PlayStation 5'e etkinliğinde gösterilen tüm oyunlara buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.