Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony WH-1000XM4’ün Özellikleri Ortaya Çıktı

0 13

Teknoloji devlerinin kıyasıya savaş içinde oldukları kablosuz kulaklık piyasasında rekabet her geçen gün daha da kızışıyor lakin Sony, mahsusen bir modeliyle son vakitlerde bu piyasada bir adım önde olmayı daima başardı. Bu model, Sony’nin WH-1000XM3 modeliydi. Model, kullanıcıların çoğunluğunu mutlu bırakmıştı.

Önümüzdeki haftalardaysa beklentilere nazaran Sony, WH-1000XM serisine gelen yeni bir kulaklığı tanıtacak. Bu kulaklık, Sony WH-1000XM4 ismini taşıyacak. Bugüne kadar kulaklık hakkında pek çok şey duymamış olsak da bugün ABD’li mağaza zinciri Walmart, yeni kulaklığın özelliklerini yanlışlıkla yayınladı.

Sony WH-1000XM4'ün özellikleri:

Sony WH-1000XM4’ün Walmart sahifesine nazaran yeni kulaklık, serideki bir evvelki kulaklığa nazaran birkaç gelişmiş özelliğe sahip olacak. Ayrıyeten ahir kullanıcılarından gelen istekleri dinleyen Sony, kulaklığın birebir anda iki cihaza bağlanmasına müsaade verecek.

Walmart sahifesinde konum alan özelliklere nazaran Sony WH-1000XM4, rakiplerine örnek olacak bir dijital gürültü engelleyici teknolojisine sahip olacak. Kulaklıkta bulunan ortam sesi denetimi, kullanıcı tarafından Sony’nin pratiği üzerinden denetim edilebilecek. Bu sayede kulaklığı kullanırken dış sesi ne kadar duymak istediğinizi ayarlayabileceksiniz.

Sony WH-1000XM4, DSEE Extreme’in 40 mm’lik sürücülerine nokta verecek. Kulaklık, 40 kHz’e kadar olan frekansları kulağınıza yansıtabilecek. WH-1000XM4, 30 saate kadar dayanan bataryaya sahip olacak. Bununla birlikte kulaklığı 10 dakika şarj etmek, cihazın 5 saat daha müzik çalacak kadar şarj olmasını sağlayacak.

Bu özellikler dışında Sony WH-1000XM4, dokunmatik denetimlere de sahip olacak. Kullanıcılar, kulaklığın panellerine dokunarak istediği denetimi sağlayabilecekler. Kulaklığın Walmart sahifesine göreyse bu kulaklık, 348 dolardan (yaklaşık 2.350 TL) satışa çıkacak ama Sony WH-1000XM3 de tıpkı sitede 348 dolardan satıldığından bu fiyatın katılık taşımadığını söyleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.