Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony, Xperia 1 II’nin Cep Yakan Fiyatını Açıkladı

0 14

Sony, amiral gemisi akıllı telefonu Xperia 1 II'yi geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Japon teknoloji devinin 5G destekli yeni telefonu, güçlü özelliklerinin yanı sıra nispeten uzun ekran tasarımı ve profesyonel bir deneyim vadeden kameralarıyla da öne çıksa da fiyat noktasında caydırıcı olacak üzere duruyor.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Xperia 1 II, 1.200 dolar (yaklaşık 8.170 TL) üzere beklenmedik bir fiyattan satışa çıkacak. Yeni telefonun fiyatı 1.000 dolarlık fiyat etiketi ile piyasaya sürülen Sony Xperia 1'e nazaran 200 dolarlık bir sıçrama yaptı.

Sony, Xperia 1 II'yi ön sipariş verenlere Bluetooth kulaklık armağan edecek

Sony, telefonu 28 Haziran'a kadar ön sipariş veren müşterilere Sony WF-1000XM3 Bluetooth kulaklık ikram edecek. Kulaklık, Bose QC 35 II'ye rakip olan, piyasadaki en âlâ kablosuz kulaklıklardan biri. Bununla birlikte, şirket Sony WF-1000XM4 kulaklıklarını piyasaya sürmeye hazırlanırken, eski nesil kulaklıkları Sony Xperia 1 II'in satışlarını desteklemek için kullanacak üzere görünüyor.

Sony, Xperia 1 II'nin teknik özelliklerini daha evvel zati açıklamıştı. Akıllı telefon Snapdragon 865 işlemci, 8 GB RAM, 256 GB dahili depolama ve 5G desteği üzere üst seviye özellikler sunacak. Cihaz, Xperia 1'e nazaran 700 mAh daha yüksek kapasiteli olan 4.000 mAh batarya ile gelecek. Tekrar de tüm bunlar 1.200 dolarlık fiyat etiketini haklı çıkarmak için ehliyetli değil.

Sony Xperia 1 II'yi rakiplerinden ayıran en büyük özelliği film ve seri tutkunları için tasarlanan 21:9 en uzunluk orantısına sahip 6,5 inç 4K HDR OLED ekranı ve üst seviye kameraları. Sony, kamera tarafında 20 fps mütemadi çekim yeteneği vadediyor. Bu, hareketli nesnelerin fotoğraflarını çekmek isteyenler için değerli bir özellik. Tüketicilerin Sony'nin fiyatlandırmasına nasıl bir geri dönüş yapacağı merakla bekleniyor. Hele ki Xperia telefon satışlarının dibe vurduğu bir periyotta böylesine yüksek bir fiyat etiketi telefonların popülartiyesini önemli manada düşürebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.