Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sony’nin Kablosuz Kulaklığı Çoklu Eşleştirme Yapabilir

0 24

Justplayinghard isimli Twitter kullanıcısına nazaran, Sony’nin Headphones Connect pratiği yeni çıkacak olan kulaklık modelinin çoklu eşleştirmeyi destekleyebileceğini gösteriyor.

Vesair keşfedilen özellikler arasında, kulaklık takılıyken sesleri algılayabilmek için ‘Akıllı Konuşma’ ve kulaklık takılıyken bile dışarıdaki gürültüyü duyabilmek için ‘Ortam Ses Modu’ bulunuyor. Evvelki çevrimiçi sızıntılar ise cihazın, tek bir şarjla 40 saate kadar kullanılabileceğini öne sürüyordu.

Yeni modelin tasarımı, Sony WH-1000XM3 ile tıpkı görünüyor.

Sony ise bu sızıntılar hakkında sessiz kalmayı tercih ediyor. Bununla birlikte, kulaklıkların onay için ABD'nin Birleşik Muhabere Encümeni'ndan geçtiği biliniyor. Gelgelelim yeni modelin satış fiyatı şimdi muayyen değil.

Her bütçeye müsait kablosuz kulaklık modelleri

Hayatımızın ayrılmaz bir kesimi haline gelen akıllı telefonlar, 3,5 mm jakının yan almamasından kaynaklı kullanıcıları kablosuz kulaklıklara yönlendiriyorlar. Siz de kablolardan kurtulup daha özgür hissedeceğiniz kablosuz bir kulaklığa geçmek istiyor olabilirsiniz.  Bizler de sizler için, farklı fiyat aralıklarındaki 11 kablosuz kulaklık modelini derledik. Farklı fiyat aralıklarında, farklı özelliklere sahip kablosuz kulaklık modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kablolu kulaklıklar yeni bir periyoda giriyor 

Kablosuz kulaklık modelleri giderek yaygınlaşsa da ‘ben kablolu kulaklıktan vazgeçmem’ diyenlerdeyseniz, kablo teknolojisi de unutulmuş değil, bilakis geliştirilmeye devam ediliyor. Teknoloji devi Google, yayınladığı yeni bir görüntüyle geliştirdiği yeni konsept kulaklık kablosunu tanıttı. Google, konsept kulaklık kablosuna iki parmakla dokunarak yahut kabloyu sıkarak müzik denetimi sağlıyor.

Google, I/O Braid ismini verdiği kulaklık kablosunda Sarmal Algılama Matrisi (HSM) ismi verilen bir teknolojiyi kullandı. Kulaklığın kablosunun içinde bulunan bir seri kapasitif, kablonun iletken iplik örgüsüne dışarıdan hafif bir basınç geldiğinde dokunacak biçimde yerleştirildi. Kablo içinde bulunan fiber optik teller ise görsel geri bildirim sağlamak için kumaşa dokunuyor. I/O Braid hakkında daha çokça malumata buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.