Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Star Wars: Squadrons Resmen Duyuruldu

0 13

Electronic Arts bünyesinde geliştirilen Star Wars oyunları genel mealde pek çok oyuncu tarafından sevilse de serinin hayranları oyunlara bağlanmakta zorlanmıştı. Yeniden de seride mahal alan kimi oyunlar, oyuncuların başına kazındı ve günümüzde bile hâlâ oynanıyor.

Star Wars serisi bugün bambaşka bir hadiseyle gündeme geldi. Xbox’ın resmi sitesinde yeni Star Wars oyunu olan Star Wars: Squadrons gözüktü. Bugüne kadar EA tarafından duyurusu bile yapılmamış olan bu oyun, muhtemelen şirketin ertelenen EA Play etkinliğinde önümüze çıkacaktı.

Oyun, EA tarafından doğrulandı ve fragman tarihi duyuruldu:

Xbox’ın resmi sitesinde gözüken Star Wars: Squadrons, iki pilotun bulunduğu bir fotoğrafla önümüze çıktı. Fotoğrafın sol kısmında oyunun ön siparişle satın alınabileceği sahifeye yönlendiren bir buton da yer aldı. Tüm bu kaosun üstüne EA tarafından sürpriz bir açıklama geldi.

EA, bugün EA Star Wars resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet’le birlikte yeni Star Wars oyunu olacak Star Wars: Squadrons’u resmen doğruladı. Şirket, “Pilotlar aranıyor” sözüyle birlikte oyunun tanıtılacağı tarihi de verdi. Tweet’e nazaran Star Wars: Squadrons, 15 Haziran Pazartesi günü TSİ 18.00’da resmi EA Star Wars YouTube kanalında önümüze çıkacak.

Star Wars serisine eklenecek yeni oyunun bize neler sunacağını tam olarak bilmesek de EA’in tweet’inden ve Xbox sitesinde yan alan görselden üstünkörü bir çıkarım yapabiliriz. Gördüklerimize nazaran Squadrons, daha çok havada geçecek savaşlara odaklanacak. Yani oyunda bir pilot olarak hizmet alacağız.

Star Wars: Squadrons’un görselinde hem Rebel hem de TIE taraflarından pilotlar görüyoruz. Star Wars serisinde hava muhaberesine odaklı olarak çıkan son oyun Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike’tı. Bununla birlikte Star Wars Battlefront serisi de çok oyuncuda sırf hava muharebelerine müsaade veren modlara sahipti.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.