Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Steam Çin’in Alfa Sürümü Yayınlandı

0 6

Çin, 2018 yılında devlette çıkacak tüm oyunlara ait olarak oyunların Çin kanunlarıyla entegrasyonlu olması gerektiğini duyurmuştu. Bu da genç oyuncuların oyun müddetlerinde sınırlamalar, Çinli oyuncuların gayri oyuncularla değil yalnızca Çinli oyuncularla oynaması üzere çeşitli sansürleri de beraberinde getiriyordu.

Yerkürenin en büyük çevrimiçi oyun mağazasına sahip olan Valve da belli bir vadedir bu kurallarla koordinasyonlu yeni bir Steam mağazası üzerinde çalışıyordu ve görünüşe nazaran bu çalışmalar üzerinde ayan bir noktaya gelindi. Şirket, Steam Çin’in alfa sürümünü yayınladı.

Steam Çin’in alfa sürümü yayınlandı:

“Sağlıklı oyun uyarısı. Zararlı oyunları boykot et; korsan oyunları reddet. Kendini koru; aldatmacalardan kaçın. Idare, akıl sıhhatini destekliyor; ziyade oyun oynamak vücuda zararlıdır. Devir tasarrufunu uygun planlaman sağlıklı bir hayat üslubuna götürür.”

Şu an için rastgele bir Steam Çin sunucusu bulunmuyor lakin güncellenen istemci, bu sunucular faal hâle geldiğinde sistemin neye benzeyeceğine dair kimi fikirler sunuyor. The Gamer’ın Win.gg’ye dayandırdığı haberine nazaran alışılagelmiş Steam ile Steam Çin arasında üç büyük fark bulunuyor. Bunlardan birincisi de oyun açıldığında oyuncuların önüne çıkacak olan bu ihtar iletisi.

2. büyük fark; Steam isimleri, tanımlamalar ve fotoğraflarda önümüze çıkıyor. Bireyleri belirlemede kullanılabilecek olan tek şey Steam Kimlik numaraları. Tezlere nazaran isim de dâhil olmak üzere Steam profilinde bölge alacak olan tüm haberler, Çinli salahiyetler tarafından denetim edilecek.

Üçüncü büyük farksa genç oyuncular için oyun sınırlamalarının olması olacak. Burada karartma ya da mühlet sonu kullanılacak. Şu an için Steam Çin’e dair bilinenler bunlar; zaman ilerledikçe ve yeni haberler ortaya çıktıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.