Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Steam Oyun Şenliği: Yaz 2020 Ertelendi

0 12

Oyun yerküresinin en tanınan şirketlerinden bir tanesi olan Valve’in, olağanda 9 Haziran tarihinde düzenleyeceği Steam Game Şenlik (Steam Oyun Festivali) bir hafta ötelendi. Valve, yayınladığı açıklamada Steam aktifliğinin bu yaz sürümünün 16 Haziran – 22 Haziran tarihleri arasında düzenleneceğini duyurdu.

Steam Oyun Festivali’nin yaz ayağı, sıradanda E3 haftasında gerçekleştirilecekti. Valve, aktiflik sırasında çıkacak olan yeni oyunlar için çeşitli demoların ya da kısa oynanış vadelerinin deneyimlenebileceğini ve bu oyunların aktifliğe katılan geliştiricileriyle muhabereye geçilebileceğini tabir etti.

Steam Yaz Oyun Şenliği

Steam Oyun Şenliği: Yaz 2020, Steam’in üçüncü aktifliği olacaktı. Birinci aktiflik, Geoff Keighley’nin The Game Awards’u ile kesişmişti ve 48 saat boyunca sürmüştü. Mart ayında gerçekleştirilen bahar aktifliği, COVID-19 tasası sebebiyle ertelenen Game Developers Conference (Oyun Geliştiricileri Konferansı) sırasında gerçekleşmişti.

Valve, olağanda 9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan aktifliğin neden ertelendiğiyle ilgili rastgele bir açıklamada bulunmasa da ABD’nin Minneapolis kentinde George Floyd’un öldürülmesini protesto etmek için kişilerin sokağa dökülmesinden kaynaklı olmasına mümkün gözle bakılıyor.

Aslında ABD’deki ırkçılığa karşı gerçekleştirilen bu protestolar sebebiyle aktifliğini iptal eden ya da öteleyen tek şirket Valve değil. Sony Interactive Entertainment, Activision, Epic Games ve Electronic Arka üzere oyun firmaları gerçekleştirecekleri duyurular için yapacakları aktiflikleri şu an odak noktası farklı bir alanda olduğu için ertelemişti. Protestoların ne kadar devam edeceğini ve protestolar devam ettikçe bu cins aktifliklerin ne kadar erteleneceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.