Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Steam’in Yeni ‘Sonrakini Oyna’ Özelliği Yayınlandı

0 23

Valve, Steam Laboratuvarı deneylerinden bir yenisini daha istemcisine ekledi. Beta sürümünde Deneme 008 kod ismiyle test edilen yeni 'Sonrakini Oyna' özelliği artık resmen kullanıcılara sunuldu. Sonrakini Oyna özelliği oynayacağı oyun konusunda kararsız olan oyunculara, kütüphanedeki oyunlar arasından tavsiyelerde bulunuyor.

Sonrakini Oyna, kullanıcılar Steam'i en son sürüme güncellediklerinde kütüphanedeki raflar arasına ekleniyor. Özellik, geniş bir oyun kütüphanesine sahip olan oyuncuların oynayacakları bir sonraki oyuna karar vermelerini kolaylaştırıyor. Başkaca Steam'de çok çokça oyuna sahip olan oyuncuların gözden kaçırdıkları oyunları da keşfetmelerini sağlıyor.

Steam, yapay zeka destekli yeni özelliğiyle sıradaki maceranıza karar vermenizi kolaylaştırıyor

Steam'in Sonrakini Oyna isimli yeni özelliği, makine tahsili kullanarak oyuncunun alışkanlıklarına göre tavsiye verecek. Dolayısı ile sırf kütüphanenizde var olduğunu dahi unuttuğunuz oyunları önünüze çıkarmakla kalmayacak, tıpkı devirde o an daha çok keyif alabileceğiniz oyunları da kestirim edecek.

Sonrakini Oyna, kullanıcılardan gelen talepler üzerine bu sene başında Steam Laboratuvarı'nda test edilmeye başlanmıştı. Aradan geçen aylar boyunca gelen olumlu geri bildirimler doğrultusunda özellik, laboratuvardan çıkarak Steam istemcisi güncellemesiyle birlikte artık Steam kütüphanesine ekleniyor.

Steam'de yapay zekanın size ne oynayacağınızı tavsiye etmesini istemiyorsanız Sonrakini Oyna sekmesini raflar arasından kaldırabilir ve gayrı rafla değiştirebilirsiniz. Ayrıyeten kullanmayı tercih ederseniz öbür raflarınıza nazaran yukarı ve aşağı konumlandırarak tavsiyeleri sahifeyi kaydırmadan süratli bir halde alabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.