Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Stirring Abyss, Resmen Duyuruldu

0 16

Yeni çıkacak olan rol yapma oyunu Stirring Abyss, genel olarak su altında geçecek ve içinde dehşet ögeleri barındıracak. Stirring Abyss'in hikâyesinde okyanusların derinliklerinde antik medeniyetler ve farklı ırklardan kalan sırları ekibinizle açığa çıkarmaya çalışacaksınız. Stirring Abyss, oynayış mekanikleri yönünden Fallout 2 ve Final Fantasy Tactics üzere oyunlardan da aşina olduğumuz üzere 'kare tabanlı' bir oyun olacak. 

Oyun içerisinde okyanusun derinliklerindeki antik kalıntılar boyunca ilerledikçe oyuncular ve grup arkadaşları, mutasyonlara uğrayıp çeşitli özellikler kazanabilecek. Ayrıyeten oyuncular, derinliklerdeki bu kalıntılar arasında ilerledikçe bulacakları çeşitli ekipmanlarla güçlenebilecek. Oyunun canlı oynayış görüntüsü ve sair hikâye özellikleri hakkında şu an için pek bir malumat bulunmasa da oyun hakkında genel bir izlenim edinebilmek için fragman ve oyunun Steam sahifesindeki ekran manzaralarına bakabilirsiniz.

Stirring Abyss'in fragmanı:

Oyun hakkında geliştirici ekip tarafından paylaşılan açıklamalar şu biçimde: “Stirring Abyss, güçlü rol yapma ögeleriyle okyanusun derinliklerinde yan alan Lovecraft temalı antik kalıntıları keşfedeceğiniz takım odaklı taktiksel birindie oyun. Oyunda ekibinizle birlikte Soğuk Savaş devrinde, ABD Donanması'na bağlı olan ve kapalı bir hizmet esnasında batan USS Salem isimli denizaltının kazadan sonra sağ kalan tayfasını oluşturacaksınız. Grubunuzla bir arada batan denizaltıyı terk ettiğinizde kendinizi okyanusun tabanında unutulmuş bir antik medeniyetin kalıntıları arasında bulacaksınız.”

Stirring Abyss'in iki farklı oyun modu bulunacak. Birinci olarak hikâye modunda, ortasına düştüğünüz antik medeniyetin sırlarını keşfederken bir yanda da kayıp olan ekip arkadaşlarınızı bulmaya çalışacak ve ayrıyeten hasarlı denizaltınız olan USS Salem'i tamir etmeye çalışacaksınız. Tüm bunları yapmaya çalışırken de kalıntılar arasında daha derinlere ilerledikçe takımınızla mutasyonlara uğrayıp değişik özellikler kazanabileceksiniz.

Epey karanlık atmosferiyle ve Lovecraft'ın efsane olmuş dehşet temaları üzerine odaklanan bu oyunda, okyanusun dibinde sıkışıp kaldığınız bu antik medeniyetin kalıntılarında endişe dolu anlar yaşayabileceksiniz. 2. olaraksa oyun, bir sonsuz moda sahip; bu modda ekibinizle birlikte hiç bitmeyen yaratıklarla savaşıp en yüksek skora sahip olmaya çalışacaksınız. Piyasada çok çokça oyunun bulunmadığı bu periyotta Stirring Abyss, hem Lovecraft hem de aksiyon rol yapma oyunlarını sevenler için hoş bir alternatif olacağa benziyor. Stirring Abyss'in Steam sahifesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.