Makalecin - Güncel Blog Yazıları

SwiftKey’in Yeni İsmiyle Yayınlandı

0 22

Android işletim sistemi çıktığından bu yana üçüncü parti klavye tatbikleri da daima bizimle oldu fakat bu pratikler arasında bölge alan SwiftKey, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. Microsoft, başarılı klavye pratiğini 2016 yılında 250 milyon dolara satın almıştı.

Microsoft, SwiftKey’i satın almış olsa da pratikte bugüne kadar çok büyük değişiklikler yapmamıştı. Şirket, klavye tatbikine sırf Bing arama motorunu entegre etmiş, Ayarlar kısmına Microsoft logosu yerleştirmiş ve Microsoft hesabı entegrasyonu getirmişti gelgelelim son güncellemeyle SwiftKey’in ismi büsbütün değişti.

SwiftKey'in ismi değişti:

2016 yılından bu yana Microsoft’un elinde bulunan SwiftKey pratiği, yeni güncellemeyle birlikte yeni bir isme kavuştu. Pratik, artık Microsoft SwiftKey ismiyle Google Play Store’daki mahallini aldı. Tatbikin ismi değişse de içeriği orjinal klavye tatbikiyle tıpkı kaldı.

Bununla birlikte pratiğin logosunda da değişikliğe gidildi. Logo, artık yeşilden koyu maviye giden bir renk alanına açık maviden koyu maviye giden bir renk temasına sahip oldu. Olağan pratiğin yeni ismi ve logosu, SwiftKey’in içinde değişmesi gereken her noktada de değişti.

Yeni güncellemeyle birlikte pratik birkaç yeniliğe de kavuştu. Güncellemeye dair yayınlanan sürüm notlarında isim değişikliğiyle birlikte pratiğin Emoji 12.0 desteğine de kavuştuğu paylaşıldı. Böylelikle Microsoft SwiftKey, yeni emojileri bünyesine kattı.

Microsoft SwiftKey’in Emoji 12.0 desteğiyle birlikte gelen yeni emojileri kullanmak için SwiftKey’in emoji panelini açmanız yerinde gelgelelim yeni emojileri görmek için cihazınızın Android 10 işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Microsoft SwiftKey’i aşağıdaki kontaktan edinebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.