Makalecin - Güncel Blog Yazıları

System Shock Remake’ten Yeni Tanıtım Medyası Geldi

0 411

1994 yılında Looking Glass Technologies isimli şirket, System Shock ismini verdiği ve daha sonra da bu isimle bilinecek bir serinin birinci oyunu olacak bir prodüksiyonu piyasaya sürmüştü. İçinde FPS, rol yapma oyunu ve dehşet cinslerinden öğelerin mahal aldığı bu oyun, Cyberpunk bilimkurgular arasında kendine değerli bir mekan elde etmiştir. 

2072 yılında geçen oyunda TriOptimum isimli şirkete ilişkin Citadel Station isimli uzay üssünde, bir hacklenme sonrasında olanları yaşıyoruz. Bu hack saldırısından sonra istasyonun yapay zekası SHODAN, kendi bilincini kazanır ve Hal 9000’i mumla aratacak psikopatlıklar yapmaya başlar.

System Shock remake gelecek

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız remake yapılası oyunlar listesindeki pek çok oyun üzere, System Shock da kendi çağının teknolojisiyle kısıtlanmış bir oyundu. O periyotta çok büyük boyutlu oyunlar yapılamıyordu. Başkaca kullanılabilen kaynaklar kısıtlıydı.

Nightdive Studios, heyecanlı hayranlardan kitle yekuna usulüyle 1.3 milyon dolar toplayarak oyunu yenilemek için çalışmalara başlamıştı. Guerrilla Collective yayınında da yeni oyundan oynanış tanıtım medyası yayınlandı. Oyunun yine prodüksiyonu için yaşanan çekişmeli yolculuk, 2018 yılında sekteye uğrasa da devam ediyor.

Oyunun demosu hazır

Oyunun remake versiyonunda epeyce değerli ilerlemeler kaydedildiği biliniyor. Velev isteyenler Steam ve GOG üzerinden yeni prodüksiyonun demosunu indirip oynayabiliyor. Demo şu anda Alpha halinde olsa da nispeten umut verici gözüküyor. 

System Shock ve devam oyunları yeni nesil tarafından çok ziyade tanınmıyor olsa da bilhassa 2. oyunun oynanış şekli ve genel hikaye anlatım biçimi, yeniden yüklü olarak tıpkı ekip tarafından geliştirilen Bioshock oyununun da ilham kaynağı olarak biliniyor. 

Bir periyot Origin üzerinden fiyatsız olarak verilen oyun, yenilenmiş haliyle yeni hayranlar edinmeye çalışacak. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.