Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Take-Two, GTA 5 ve RDR 2’nin Satış Rakamlarını Açıkladı

0 24

Görüntü oyun kolunun kıymetli şirketlerinden bir tanesi olan Take-Two Interactive, yerkürenin en tanınan oyunlarından kimilerinin yasal sahibi. Dolayısıyla şirket tarafından yapılan ve yapılacak satış verileri açıklamaları, hem oyunseverler hem de oyun dalının geri kalanı tarafından yakından takip ediliyor.

Take-Two Interactive artık, elindeki son satış donelerini açıkladı. Açıklanan doneler, GTA 5, The Outer Worlds, Borderlands 3 ve Red Dead Redemption 2 üzere tanınan oyunların bugüne kadar ne kadar sattığını ortaya koyuyor. Dilerseniz lafı daha ziyade uzatmadan Take-Two Interactive'in açıklamalarına ve şirketin oyunlarının ne kadar sattığına daha yakından bakalım.

Bazı Take-Two oyunlarının satış rakamları

Take-Two Interactive'in açıklamalarına nazaran yerkürenin en tanınan açık yerküre oyunlarından bir tanesi olan GTA 5, PC ve oyun konsollarında şu ana kadar toplam 130 milyon adet satmış durumda. Üstelik oyun, çıkışının üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına karşın son bir yılda da milyonlarca oyun sever tarafından satın alındı. Bu arada, 130 milyonluk satış rakamının Epic Games'in geçtiğimiz hafta başlattığı fiyatsız GTA 5 kampanyasını içermediğini de belirtmek gerekiyor.

Take-Two Interactive, Red Dead Redemption 2 ile ilgili yaptığı açıklamalarda ise oyunun yekunda 31 milyon sattığını açıkladı. Başkaca NBA 2K20'nin de NBA 2K19'a orantıyla yüzde 33 artışla 12 milyon kopya sattığını açıkladı.

Take-Two Interactive tarafından yapılan açıklamalar, çıkış süreci ziyadesiyle hareketli olan Borderlands 3'ün beklenen ilgiyi görmediğini ortaya koyuyor. Zira şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran Borderlands 3, bugüne kadar yalnızca 10 milyon kopya sattı. Ayrıyeten yeniden oyunseverleri heyecanlandıran bir prodüksiyon olan The Outer Worlds oyunu da beklentilerin altında kalmış durumda. Bu oyunun satış rakamı ise yalnızca 2.5 milyon.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.