Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Talebeler, İptal Olan Mezuniyetlerini Minecraft’ta Yapacak

0 22

Dünya’nın en çok satan görüntü oyunu unvanının aktüel sahibi Minecraft, bugüne kadar pek çok farklı temayla önümüze çıktı. İçinde her şeyin yapılmasına imkân sağlayan tanınan oyun, koronavirüs nedeniyle kapatılan mektepler için bir eğitim platformu hâline bile dönüştürüldü.

Hiçbir formda sona sahip olmayan Minecraft, son olarak bir mezuniyet merasiminin hane sahibi oldu. ABD’deki Rochester Teknoloji Enstitüsü talebeleri, bu yıl iptal edilen mezuniyet merasimlerini bir formda düzenlemek isterken akıllarına Minecraft geldi ve oyun, mekteplilerin mezuniyet merasiminin düzenleneceği platform oldu.

Mezuniyet Minecraft'a taşındı:

Enstitüde bulunan ‘Electronic Gaming Society (Elektronik Oyun Topluluğu)’, mezuniyeti Minecraft’ta düzenlemeye karar verdi. Sonuç olarak topluluk içinde nokta alan mektepliler, oyun içinde mezuniyet temasına uyan ve mekteplerini andıran bir sahne, podyum, sandalyeler ve kişisel tasarlanmış bir dış görünüm oluşturdular.

Evet bir mezuniyet merasiminde evrakları dağıtacak kişinin yanına ne koyulacaktı? Enstitü talebelerinin bu mevzuda epeyce yaratıcı düşündüklerini söylemek gerekiyor zira mektepliler, enstitünün yöneticisini oyun içinde mekan alan Demir Golem olarak gösterme kararı aldılar.

Enstitü talebeleri, yöneticilerinin yüzünü ve grup elbisesini bir Demir Golem dış görünüşü hâline getirdiler. Yönetici biçimindeki bu Demir Golem, mezuniyet sırasında mekteplilere diplomalarını fırlatacak ve onları bir nevi tebrik etmiş olacak. Bunun dışında mezuniyet için hazırlanan talebeler, sırf bu kadarla da sonlu kalmayacaklar.

Enstitüde bahsettiğimiz toplulukta mekan alan mektepliler, kendi kampüslerini Minecraft yerküresinde birebir oluşturacaklar. Mektepliler, kampüslerinin üzerinde çalışılan hâlini YouTube kanallarındaki medyadada paylaştılar. Bir halde bu garip mezuniyet merasimini izlemek isterseniz, merasime 15 Mayıs günü Minecraft hesabınızla katılabilirsiniz. Oyuna sahip değilseniz merasimi Twitch, YouTube ve Mixer üzerinden de izleyebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.