Makalecin - Güncel Blog Yazıları

TCL 10 Pro, En Az Bir Android Güncellemesi Alacak

0 23

Bildiğiniz üzere ucuz fiyat etiketine sahip olan Android telefonlar, her devir geliştirici şirketler tarafından sağlanan güncelleme ve teknik destek konusunda iPhone tarafı kadar şanslı olamıyor. Genel olarak orta segmente dâhil bir telefon aldığımızda ne kadar mühlet boyunca güncelleme ve destek alabileceğimiz anlaşılan olmuyor ama TCL'nin yapmış olduğu duyuruya göre TCL'nin kendi ismiyle çıkardığı ilk telefonlar olan TCL 10 Pro ve 10L en az bir tane büyük Android güncellemesine sahip olacak.

Bir TCL yetkilisinin yaptığı açıklamalara göre hem TCL 10 Pro hem de TCL 10L, 2 yıl boyunca 2 ayda bir olmak üzere en az bir tane güvenlik yaması içeren Android güncellemesi alıyor olacak. TCL, açıklamasında en az ibaresini kullanarak aslında bu bahiste esnek bir siyaset izleyeceklerini belirtiyor. Bu da demek oluyor ki 10 serisi telefonlar, daha ziyade satış rakamlarına ulaşırsa ve daha büyük bir pazar oluşturabilirse daha çok güncelleme ve destek alabilir. Tabi en azından bu ifadeler kullanıcının daha gerçekçi bir beklenti içine girmesini de sağlıyor.

Güncellemenin ne hengam geleceği net değil:

Natürel bu noktada TCL'nin açıklamalarıyla ilgili dikkate alınması gereken noktalar da var. Şirket, bu en az bir tane geleceğini belirttiği güncellemenin ne devir geleceği hakkında bir açıklama yapmadı. Bu güncellemeler önümüzdeki birkaç ay içerisinde gelebileceği üzere Android 11’in çıkışına kadar da uzatılabilir. Doğal bu türlü bir durumda TCL'nin kullanıcı gözünde çok da güzel bir imaj sergileyeceğini söyleyemeyiz.

TCL 10 Pro ve 10L’nin ince, kullanışlı tasarımı, kullanıcı odaklı arayüzü ve süratli işletim sistemiyle TCL, aslında şık bir başlangıç yaptı. Umarız ki TCL bu şık başlangıcı, sağlayacağı teknik destek ve güncellemelerle devam ettirebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.