Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Temsilcimiz Team wtcN, Valorant Turnuvasında 2. Oldu

0 12

Sekiz farklı kesimde düzenlenen ve yekun armağan havuzunun 200 bin dolar olduğu Valorant Twitch Rivals turnuvası tamamladı. Tertipte Türkiye’yi temsil eden dört ekipten biri olan Team wtcN, finalde Team Duno’ya 2-0’lık skorla kaybederek 2. oldu. 

wtcN, cNed, kerimhan, legoo ve rogu beşlisinden oluşan Team wtcN; Orb, PAGO3 ve Sfory’nin bulunduğu öbekten üç galibiyet alarak çeyrek finale çıkmayı başarmıştı. Gayri temsilcilerimiz Mithrain, Unlost ve AlpTV’nin ekipleri ise play-off’lara kalamadan turnuvaya veda etmek durumda kalmışlardı. Bu arada temsilcilerimizin Avrupa 2 kesiminde uğraş ettiğini de söylemiş olalım.

Team wtcN, turnuvada öbekten çıkabilen tek Türk grubu olmuştu

Çeyrek finalde LotharHS ile karşılaşan Ferit “wtcN” Karakaya ve ekibi, kuvvetli savaşta ismini yarı finale yazdırmayı başaran taraf olmuştu. Yarı final aşamasında Team IzakOOO’yu 2-0 ile alt eden temsilcimiz, finalde Duno grubuyla karşı zıdda geldi. Üç maçlık final serisinin birinci maçı, Haven haritasında oynandı. Müsabakadan 13-4’lük skorla ne yazık ki Duno galip ayrıldı.

2. maçın oynandığı harita olan Split, tekrardan tıpkı skora sahne olunca, final serisini kazanan taraf Duno grubu oldu. Valorant Twitch Rivals turnuvasında 2. olarak çok değerli bir muvaffakiyetin altına imza atan Team wtcN, performansıyla taraflı tarafsız herkesten takdir topladı.

Zatî Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Ferit “wtcN” Karakaya, “Rakip ekip çok daha uygun hazırlanmış biçimde önümüze çıktı. Elimizden geleni yaptık. Başaramadık fakat çok uygun dersler çıkardık. Umarım gelecek turnuvalarda bir Türk ekibi bu stil kıymetli turnuvalarda şampiyon olur. Seviliyorsunuz” sözlerini kullandı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.