Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Tencent, System Shock Oyunlarının Sitelerini Satın Aldı

0 20

System Shock 3 oyunuyla ilgili yıllardır süren bir sessizlik hâkimdi lakin bu sessizlik bozuldu. İki System Shock oyunun alan ismi Çinli Tencent firmasına geçti. Yani oyunun geliştiricisi olan OtherSide Entertainment, en ahir bir yayıncı buldu diyebiliriz.

PCgamer’da nokta alan habere göre SystemShock3.com ve SystemShock4.com alan isimlerinin sahipliği Tencent firmasına geçti. Kayıt 13 Nisan tarihinde güncellense de site şu an etkin durumda değil ve OtherSide, System Shock 3 haberleri için farklı bir internet sitesini kullanıyor.

System Shock’un yeni yayıncısı Tencent mi?

Stüdyonun direktörü Warren Spector, mayıs ayında verdiği röportajda OtherSide’ın tek başına hareket etmek istediğini fakat yeniden de bir yayıncı ortak aradığını söz etmişti. Geçtiğimiz eylül ayında oyunun 'alfa öncesi' videosunu yayınlayan stüdyo, o günden bu yana sessizliğini koruyor. Içtimaî medyada da uzun müddettir sessiz olan şirketin işçilerini işten çıkarması olumsuz bir tablo çizilmesine sebep olmuştu.

OtherSide Boston’ın pazarlama ve iş geliştirme yönetici yardımcısı yeni bir konsept üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Natürel o ekip, Austin merkezli System Shock 3 stüdyosundan farklıydı ve lider yardımcısı da zati işinden ayrıldı.

Bu argümanlar doğruysa Tencent, System Shock 3 oyunun 2. yayıncısı olacak. Birinci şirket olan Starbreeze, devam oyununa yapacağı 12 milyon dolarlık yatırım taahhüdüyle 2017 yılında oyunun yayın haklarını satın almıştı. Starbreeze, 2019 yılında iflastan kurtulmak için gerçekleştirdiği tekrar yapılanmadan kısa bir mühlet sonra hakları tekrar OtherSide’a sattı. Saf hâlihazırda yatırım yapan stüdyo da parayı geri ödemek zorunda kaldı.

OtherSide Entertainment, yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra paylaşacak rastgele yeni bir gelişme olmadığı için sessizliğe gömülmüştü lakin oyun yerküresinde bir epey dinamik hâle gelen Tencent, bu sessizliğe bir son verebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.