Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Terraria, Anlık Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

0 23

Açık yerküre hayatta kalma oyunları ve 2 boyutlu yerkürenin birleşmesiyle ortaya çıkan Terraria, 9 yıl evvel çıkmış olmasına karşın hâlâ büyük bir oyuncu topluluğu tarafından oynanmaya devam ediyor. 2011 yılında Re-Logic tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen oyun, bugün yeni bir rekor kırdı.

Terraria, kendi bünyesinde bugün tıpkı anda oyunda bulunan oyuncu sayısı rekorunu kırmayı başardı. Oyunun daha evvelki rekoru olan 489.886 oyuncu sayısı, bugün oyunun tıpkı anda 500.000 oyuncu tarafından oynanmasıyla kırıldı. Böylece Terraria, Steam’deki mekanını bir kere daha kanıtlamış oldu.

Terraria, son ve en büyük güncellemesini aldı:

2 boyutlu bir yerkürede hayatta kalmaya çalıştığınız ve kendi sisteminizi kurduğunuz Terraria, bugün CS:GO ve Dota 2’den sonra Steam’de en çok oynanan üçüncü oyun olma unvanına sahip. Ayrıyeten oyun, şu anda Steam’de Yerküre Çapında En Çok Satanlar listesinin de başında bulunuyor.

Evet Terraria nasıl oldu da 9 yılın akabinde yine bir fırlama yaşadı? Aslında bu sorunun yanıtı, oyuna gelen son güncellemedeydi. Oyun, dün tahminen de en büyük güncellemesi ve birebir vakitte son güncellemesi olan ‘Journey’s End’ güncellemesini aldı. Güncellemeyle birlikte oyuna sayısız yenilik eklendi.

Journey’s End güncellemesiyle birlikte oyuna eklenen yenilikler o kadar çokça ki oyunun geliştiricileri, her güncellemede yayınlanan güncelleme notlarını bu defa Steam’de yayınlayamadılar. Zira yeni güncellemenin yenilikleri, yalnızca metinden oluşan 45 sahifelik metne denk geliyordu.

Tekrar de güncellemeyle birlikte gelen yeniliklerin üstünden geçmek gerekirse oyun, 800’den ziyade yeni eşyaya, yeni düşmanlara, yeni mekanlara, NPC’ler için yeni sistemlere, süratli seyahate ve dahasına kavuştu. Yani bugüne kadar sadece PC platformunda 14 milyon kopya satan oyun, dün gelen güncellemeyle yepisyeni bir oyun oldu ve bugün yeni bir rekor kırmayı başardı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.