Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Tez: AT&T, Warner Bros. Interactive’i Satılığa Çıkardı

0 13

2018 yılında 85 milyar dolar üzere tarihi bir ödeme yaparak Time Warner kümesini satın alan telekomünikasyon şirketi AT&T, bu satın alımın akabinde adeta bir medya imparatorluğuna dönüşmüştü. CNBC tarafından yayınlanan son rapora göreyse şirket, görüntü oyun şirketi Warner Bros. Interactive Entertainment’ı satarak sırf esas işlerine odaklanmak istiyor.

Warner Bros. ve oyun kısmı, şu anda AT&T çatısı altında bulunuyor. Bu noktada şirketin yapmayı planladığı satış, Warner Bros.’un sinema kısmını içermiyor. AT&T’nin Warner Bros. Interactive için 4 milyar dolara kadar çıkabileceği, potansiyel alıcılar arasındaysa Electronic Arts, Take-Two Interactive ve Activision Blizzard üzere dalın dev isimlerinin taraf aldığı belirtiliyor.

AT&T, Warner Bros. Interactive için 4 milyar dolar istiyor:

Warner Bros. Interactive, son on yılda Batman Arkham üçlemesi, Middle-earth: Shadow of Mordor ve Mortal Kombat serisinin son oyunlarının geliştirilmesinde ve dağıtımında rol almıştı. Bu oyunlarla koldaki konumunu daima olarak geliştiren şirket; ayrıca Avalanche Software, Monolith Studios, Rocksteady Studios, NetherRealm Studios, TT Games ve WB Games Montreal üzere birçok alt kuruluşu da yıllar içerisinde bünyesine kattı.

Warner Bros. Interactive son vakitlerde biraz sessiz kalsa da şirketin alt kuruluşlarından WB Games Montreal'in yeni bir Batman oyunu, Rocksteady’nin kadro tabanlı bir DC Comics oyunu ve Avalanche Software’in RPG tabanlı bir Harry Potter oyunu üzerinde çalıştığına dair birtakım söylentiler mevcut. Bu oyunların sıradan kurallarda E3 2020’de çıkması planlanıyordu gelgelelim koronavirüs salgını nedeniyle lansmanların dijital bir aktiflikle yapılması beklenen görünüyor.

Warner Bros. Interactive’in hangi şirket tarafından satın alınacağı şimdi bilinmiyor. Sizce EA, Take-Two Interactive ve Activision Blizzard şirketlerinden hangisi Warner Bros. Interactive’i bünyesine katar? Fikirlerinizi icmaller kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.