Makalecin - Güncel Blog Yazıları

The Last of Us 2’nin Direktöründen Açıklama

0 15

Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Us 2'nin ana hikâyesi hakkında birtakım modüller, şahsen oyundan alınan ara sahneler eşliğinde şirketin haberi olmaksızın bu yılın başlarında internete sızdırılmıştı. COVID-19 salgını nedeniyle piyasaya sürülüşü ertelenen oyunun yeni çıkış tarihi olarak 19 Haziran belirlenmişti. Oyunun yayınlanmasına az bir müddet kalmışken yönetmen Neil Druckmann, internette dolaşan oyun modüllerinin bir kısmının geçersiz olduğunu öne sürdü.

The Last of Us 2'nin başına gelenlerin sorumlusu, bir küme hackerın Naughty Dog'un şahsi sunucularına erişmesiydi. Sızıntılar internette yayınlanmaya başladıktan sonra, bunun sorumlusunun şirketteki istenilmeyen çalışma koşullarından yakınan sonlu bir eski çalışandan kaynaklandığı ileri sürülmüştü fakat daha sonra sızıntıların hacker öbeğinden kaynaklandığı anlaşıldı.

'Neyin akıllıca neyin yanlış olduğunu söylemeyeceğiz'

Eurogamer'a konuşan Neil Druckmann, internetteki kesimler arasında çok sayıda yanlış şey olduğunu, fakat bu yanlışları düzeltmeye kalkışırlarsa bir gayrı biçimde oyuna dair evvelden haber vermiş olacaklarını söyledi. Druckmann bu nedenle sızıntılar içerisinde neyin hakikat neyin yanlış olduğunu söylemeyeceklerini kaydetti. Druckmann, oyunun sonu hakkındaki teoriler hakkında da konuşarak, hackerların yayınladığı modüllerde oyunun sonunun bulunmadığını belirtti.

The Last of Us 2'nin Naughty Dog'un şu devrana kadar yaptığı en tutkulu oyun olduğunu düşündüğünü tekrar eden Druckmann, oyunun kusursuz bir hikâye getireceğini ve hayranların da oyunun hikâyesinden evvelden haberdar olsalar bile bu türlü olacağını söyledi. 

Oyunun ana karakteri Ellie ve onun birinci oyundan bu yana yaşadığı gelişme hakkında da konuşan Druckmann, 'Ellie ile bir yolculuk yaptık ve Ellie neyse o. Bu, evvelki oyunda tanım edildi ve biz de bunu ilerleteceğiz. O artık 19 yaşında.' tabirlerini kullandı. Druckmann, 19 yaşın gerektirdiği arayışları ve özellikleri Ellie ile birlikte keşfetmek istediklerini ve dürüst hikâye anlatıcılığının da bunu gerektirdiğini kaydetti. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.