Makalecin - Güncel Blog Yazıları

The Last of Us Part II, Lansman Öncesi Ön Satışlarda Dorukta

0 9

The Last of Us Part II, beklenenden daha tanınan olacağa benziyor. PlayStation CEO'su Jim Ryan, CNET ile PlayStation 5 hakkında röportaj yaptı. Gelgelelim verdiği malumatlar arasında PS5’ten daha dikkat cazibeli bir bahis oldu; o da, The Last of Us Part II’nin ön satış rakamları. Ryan, Avrupa’da The Last of Us Part II’nin ön satışının Spider-Man'den önde olduğunu söyledi. Spider-Man, PS4’te en çok satın alınan oyun olmuştu. Röportajı yapan muhabir Ian Sherr, bu malumatları Twitter’da duyurdu.

The Last of Us Part II, 19 Haziran’da sırf PlayStation 4'te tasarrufa sunulacak. Ön sipariş rakamları güzel gitse de, geçtiğimiz günlerde oynanış görüntüsü yayınlanan The Last of Us Part II’nin gerektirdiği depolama meydanı hayranları biraz üzecek üzere duruyor. Reddit’te ortaya atılan bir argümana nazaran oyunun boyutu 78,3 GB olacak.

PlayStation 4 konsolunun en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan The Last of Us Part II’nin çıkmasına artık çok az bir mühlet kaldı. 19 Haziran tarihinde uzun vadedir merakla bekleyen hayranlarıyla buluşacak oyunla ilgili öğrendiklerimiz ise her geçen gün artıyor.

Geçtiğimiz günlerde The Last of Us Part II’den 24 dakikalık bir oynanış medyasının yayınlandığını sizlere aktarmıştık. Oyuncular tarafından nispeten beğenilen oynanış görüntüsünde dikkat çeken noktalardan bir tanesi de hayli gerçekçi vefat sahneleriydi. Ama devam oyununda canınızı acıtacak tek şey bu sahneler olmayacak, oyunun PlayStation’ınızda kapladığı alan da canınızı birazcık yakacak.

Bir Reddit kullanıcısının ortaya attığı teze nazaran The Last of Us Part II’nin yükleme boyutu 78,3 GB olacak. Bu, yüklemenin ham hâli, yani gönderilecek rastgele bir birinci gün yamasıyla birlikte oyunun kapladığı alan daha da artabilir. Oyun için 100 GB’lık bir boş depolama sahasının gerekeceği sav ediliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.