Makalecin - Güncel Blog Yazıları

The Last of Us: Part II’den 24 Dakikalık Oynanış Görüntüsü

0 19

Sony, dün Türkiye saati ile 23:00’da düzenlediği State of Play aktifliği kapsamında The Last of Us: Part II'den heyecanı katlayan etkileyici bir oynanış medyası paylaştı. 23 buçuk dakikalık görüntünün yaklaşık 10 dakikası, oyunla ilgili yeni imajlardan oluşuyor. 

Oyundaki baş kahramanımız Ellie'nin, Washington Kurtuluş Cephesi (WLF) militanları tarafından denetim edilen bir meydanda yüzdüğünü görüyoruz. Düşmanlarına gizlice arttan saldırarak etkisiz hale getiren Ellie, serinin birinci oyununa kıyasla yeteneklerini değerli ölçüde geliştirmiş üzere görünüyor.

The Last of Us: Part II, her zamankinden daha kanlı olacak

Çok daha güzel grafik ve efektlerle bezenen The Last of Us: Part II, yakın dövüş ve silah sıkma mekaniği ile eksiksiz bir oynayış deneyimi vadediyor. Hikaye, atmosfer ve müzik açısından da beklentileri ziyadesiyle karşılayacakmış üzere görünen oyun, sayısı artan kanlı sahneleri ile dikkat çekiyor.

The Last of Us: Part II, değerli iyileştirmeler almasına karşın, temel olarak birinci oyunun üzerinde geliştirilmiş izlenimi veriyor. Türkçe lisan desteğinin de olduğu oyun, yeni nesil grafikleri, animasyonları, oynanış mekaniği ve hikayesi ile katiyetle “olmuş” dedirtiyor. 

Türkçe lisan desteğinin de bulunduğu oyun, 19 Haziran'da piyasaya sürülecek

2013 yılında piyasaya çıkan The Last of Us, tüm yerküreyi saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde kişilere saldıran yaratıklara dönüştüren bir salgın marazın başlamasından yirmi yıl sonrasını yani 2033 yılını mevzu alıyordu. The Last of Us, birinci haftasında 1,3 milyonun üzerinde, 14 ay içinde de 8 milyondan çokça satarak en çok satan PlayStation 3 oyunlarından biri haline gelmişti.

PlayStation 4 için düzenlenen ve The Last of Us Remastered ismini taşıyan sürüm ise birinci olarak Temmuz 2014'te yayımlanmıştı. Aralık 2016'da ise devam oyunu The Last of Us: Part II duyuruldu, ama aradan geçen dört seneye karşın bir türlü piyasaya sürülemedi. Daha evvel çıkış tarihi iki defa ertelenen oyun, rastgele bir aksilik olmadığı takdirde 19 Haziran’da raflardaki noktasını alacak. 

The Last of Us: Part II’nin yeni oynanış görüntüsü

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.