Makalecin - Güncel Blog Yazıları

The Last of Us Part II’nin Lansman Fragmanı Yayınlandı

0 10

Geçtiğimiz günlerde sızıntılarla gündeme gelen ve lansman süreci hızlandırılan The Last of Us Part II'yi görmemize artık kısa bir müddet kaldı. Oyunun geliştiricisi Naughty Dog da bu heyecanı körüklemek ismine yeni adımlar atmaya devam ediyor. 

Naughty Dog tarafından paylaşılan lansman fragmanında bekleme ekranına geçmeden evvel sarf edilen yalnızca 10 söz ve yekunda 17 saniyelik imaj var ama bu sırf bir tanıtım, münasebetiyle bu manzaradan yola çıkarak yayınlanacak farklı görüntüler ve fragmanlar olabilir. 

The Last of Us Part II'yi oynayan bir kullanıcının spoiler içermeyen tahlili:

“Bu, şimdiye kadar Naughty Dog’un en âlâ grafiklere sahip oyunu. Uncharted 4 ile kıyaslandığında, hareketsiz manzaralar ‘görsel doğruluk’ açısından eşit üzere görünüyor ancak aralarındaki dört yıllık hengam diliminde münhasıran karakter animasyonları ve küçük ayrıntılar konusunda dayanılmaz bir ilerleme var. Kan ve şiddet; oyunlarda tercih ettiğiniz temalar arasındaysa düşmanların nasıl parçalanabileceğini, uzuvların tam da nasıl uçmasını gerektiğini ve karpuz üzere patladığını asıl artık öğreneceksiniz.”

“Kısacası, Naughty Dog, The Last of Us'ın özüne mantıklı ve yaratıcı geliştirmeler yapmış. Çalışmalarının bir hayranı olarak bilhassa farklı bulduğum şey; Uncharted'daki tasarım seçimlerinin Part II'ye nasıl aktarıldığını görebilmek. Tıpkı deneyim heyecanını yaşadım ancak bu yeni ve yepyeni.”

The Last of Us Part II'nin lansman fragmanı:

The Last of Us Part II için oyuncular epeyce sabırsız çünkü oyunun planlanan birinci lansman tarihi 29 Mayıs'tı. Koronavirüs salgını nedeniyle lansman birkaç sefer ertelenmek durumunda kaldı. Firma tarafından duyurulan son tarih şimdilik 19 Haziran.

Lansman tarihi giderek yaklaşan The Last of Us Part II için tanıtım çalışmaları da düzgünden düzgüne hızlandı. Sony, artık de Kaliforniya'da bir metroyu uzunluktan boya The Last of Us Part II reklamıyla kaplayarak oyununa ne kadar güvendiğini göstermiş oldu.

Oyuncular, ünlü serinin devam oyununu heyecanla beklerken oyunun seri uyarlamasının da geleceği duyuruldu. Geçtiğimiz sene yayınlanan Chernobyl dizisinin direktörü Johan Renck ve serinin yaratıcısı Craig Mazin, HBO’da yayınlanacak olan The Last of Us uyarlamasının pilot kısmı için tekrar bir araya geliyor. Renck, serinin beş kısmının de direktörlüğünü üstlenirken serinin senaristliğini Mazin ve Renck ikilisi üstlenmişti.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.