Makalecin - Güncel Blog Yazıları

The Last of Us Part II’nin Yeni Tanıtım Görüntüsü

0 19

Oyun geliştirmenin bir sanat olup olmadığı çok uzun bir müddettir tartışılıyor. Öte yandan oyunlar kendilerinin bir sanat ürünü olduğunu kanıtlamak için her an yeni şeylerle önümüze çıkıyor. Sony’nin The Last of Us Part II için yayınladığı PlayStation 4 sinematik videosu da bu noktada dikkat çekiyor. 

Uzun devirdir beklenen ve salgın nedeniyle çıkışı iki kere ertelenen oyunun tanıtım medyası, pek çok Hollywood prodüksiyonu için hazırlanan fragmanlara taş çıkarıyor, pek birçoklarını amatör işi hayran prodüksiyonları üzere gösteriyor.

Sony’den 1 dakikalık tanıtım medyası:

Medyadaki fikir aslında hayli olağan ve görsel sanatlarda bugüne kadar tekraren kullanılmış bir şey: 'gitar çalıp geçmişi düşünmek'. Ellie, New Order isimli müzikten bir kısmı söylerken bir yandan da geçmişte yaşadığı hadiseleri hatırlıyor. 

Kelamların art planda ilerleyen hadiselerle örtüşmesi ve genel olarak kullanılan hikâye anlatım teknikleri epeyce başarılı gözüküyor. Medyanın 30 saniyelik versiyonu, ABD’de televizyonlarda da yayınlanıyor. 

The Last of Us Part II, 19 Haziran’da geliyor:

Daha evvel koronavirüs salgınından ötürü iki kere ertelenen The Last of Us Part II, 19 Haziran 2020’de uzun vadedir oyunu bekleyen hayranlarıyla buluşacak. Yeni oyun, hayranların aklına takılmış olan sorulara karşılık verecek.

Öte yandan oyun, son periyotta çıkış tarihinden fazla yapımcı firma Naughty Dog’da çalışan bir kişinin yaptığı açıklamalarla gündem olmuştu. Hakikat olmaları ihtimaline karşılık detaylarına değinmeyeceğimiz savlara nazaran devam oyunu birinci oyundan daha farklı bir ilerleyişe sahip olacak. 

2013 yılında piyasaya çıkan The Last of Us, devam oyunu için çok âlâ bir noktada sona ermişti. Imalatın devamıysa muhtemelen PlayStation 4 için göreceğimiz son AAA oyun olacak. Oyun için yayınlanan yeni tanıtım görüntüsüne aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.